Adana sanayisi gelişimini sürdürmektedir

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Adana firmalarını tebrik etti.

Çalışkan, şunları söyledi: “ Türkiye’nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu 2015 yılı araştırma raporu sonuçlarına göre Kıvanç Tekstil 33., Beyteks Tekstil 41., Tat Nişasta 44., Oğuz Gıda 51., Sepaş Plastik 64. Zahit Alüminyum 74., Bakırlar İplik 255., Meltem Kimya 284., Kingspan Yapı 329. sırada yer almıştır. Özellikle üyelerimizden Kıvanç Tekstil ve Bakırlar İplik firmalarını tebrik ediyorum.” Çalışkan konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Komşu ülkelerdeki olumsuz gelişmelere rağmen sanayi kuruluşlarımız başarılı sonuçlarla şehrimizi temsil etmeyi başarmıştır. Adana sanayisi gelişimini sürdürmektedir. İnşallah ilerleyen zamanlarda daha da fazla firmamız yeni başarılarla ilk ve ikinci 500 firma arasına girecektir. Bunun için daha çok çalışmalı ve üretmeliyiz.”
ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, ASKON üye firmaları Kıvanç Tekstil ve Bakırlar İplik’in ikinci 500 içinde yer almasının hem Adana hem de ASKON için önemli olduğunu kaydetti. Çalışkan: ”Başta ASKON üyesi olan Kıvanç Tekstil ve Bakırlar İplik firmaları olmak üzere tüm adana firmalarını yürekten tebrik ediyorum.” dedi.