Mübarek Kurban Bayramı’na Ulaştıran Rabbimize Hamd Ediyoruz…

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çalışkan mesajında: Mübarek Kurban Bayramı’na ulaştıran Rabbimize hamd ediyoruz. Bayramlar İslâm kardeşliğinin yaşandığı, dargınlıkların unutulduğu, muhabbet ve yardımlaşma duygularının pekiştirildiği özel günlerdir.

Bayramlar paylaşmanın, muhabbetin olduğu günlerdir. Özellikle idrâk edeceğimiz Kurban Bayramı paylaşma hasletini beraberinde getirmektedir. Bu özel, mübarek günü iyi değerlendirmeli, yarının büyükleri olacak çocuklarımıza ve gençlerimize paylaşmanın, muhabbetin önemini yapacağımız ikramlarla, aile büyüklerimiz ve komşularımızla kuracağımız muhabbetle göstermeliyiz. Unutmamalıyız ki çocuklarımız bizlerden öğrendikleriyle, gördükleriyle yarınların büyükleri olacaktır.

Gelin bu bayram bir gönül seferberliği başlatalım. Kimsesizlerin, gariplerin, aile efradımızın, uzak yakın akrabalarımızın gönlünü hoş edelim. Küçük bir hediyeyle dahi olsa çocuklarımızı sevindirelim. Unutmayalım ki merhametli olduğumuz kadar merhamet göreceğiz.

Filistin- Gazze ve Doğu Türkistan, tüm insanlığın kalbinde kanayan bir yara oldu, hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Rabbimizden bu mübarek bayram vesilesiyle Doğu Türkistan ve Filistin başta olmak üzere tüm mazlum coğrafyalardan akan kanın durmasına ve İslam Birliğinin kurulmasını niyaz ediyorum.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, Rabbimizden bu mübarek bayram vesilesiyle hastalarımıza şifa, bu bayram aramızda olamayan Ahirete göçmüş şehitlerimize, gazilerimize ve tüm kardeşlerimize Allah’tan (CC) rahmet diliyorum. Peygamber Efendimiz’den (S.A.V) bizlere miras kalan muhabbeti ömrümüzün sonuna kadar koruyarak, birlik içinde nice bayramlara ulaşmayı Cenab-ı Allah’tan (CC) niyaz ediyorum. Kurban Bayramımız Mübarek Olsun.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.