ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

0

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çalışkan mesajında şunları söyledi:

Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde, hayata hazırlanmasında büyük emekleri olan öğretmenlerimiz-hocalarımız, özverili gayretleri sebebiyle övgüyü hak ediyorlar. Özellikle, dini bütün, ahlaklı, kendine, ailesine ve yaşadığı topluma faydalı işler yapan çocuk ve gençlerin yetişmesinde büyük sorumluluk alan öğretmenlerimizin-hocalarımızın yeri elbette ayrıdır. Şuurlu Eğitimcilerimiz, çocuklarımıza örnek teşkil etmekte, onlara rol model olmaktadır. Bu örneklik üzerinden kendini gerçekleştiren çocuk ve gençler, topluma karışmakta, ürettikleri fikir ve duyguları olduğu gibi yansıtmaktadırlar. Sağlıklı, huzurlu bir toplum böylece oluşmaktadır. Eğitimin, öğretmenlerimizin-hocalarımızın önemi burada ortaya çıkmaktadır. Kur’an ahlakıyla ahlaklanan, Resul’un sünnetiyle hareket eden şuurlu öğretmenler talebelerini bu minvalde yetiştirir. Böyle bir eğitimin sonunda da hayırlı nesiller ortaya çıkar. Toplumda istenmeyen suç vb. unsurlar ortaya çıkmadan önlenmiş olur, bunların yerine toplumda ve dünyada barış ve adalet hakim olur.
Böyle önemli bir misyon taşıyan değerli öğretmenlerimizin-hocalarımızın, öğretmenler gününü bu vesileyle kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Rahmetli Eski Başbakan Necmettin Erbakan Hocamızın öğretmenlerimizle ilgili bir değerlendirmesini hatırlatarak sözlerime son vermek istiyorum. Şöyle diyordu Erbakan:

”Gençlerimizin ve onları eğitmekle yükümlü öğretmenlerimizin sahip olduğu imkanları arttırdığımız ölçüde geleceğe güvenle bakabiliriz. ‘Bana bir harf öğretenin kölesi olurum’ diyen bir medeniyetin mensuplarıyız. Bir ülkenin en büyük gücü parası, topu, tankı, tüfeği değil, inançlı ve eğitimli gençleridir.

Ahlaki ve manevi tahribatın had safhaya ulaştığı bir dönemden geçiyoruz, bu nedenle eğitimin önemi daha da artmaktadır.”