ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Berat Kandili Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

0

ASKON Adana Şube Başkanı
Recep Çalışkan Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çalışkan mesajında şunları söyledi:

“Berat Kandili kardeşlik, sevgi, muhabbet ve barışın esas olduğu kutlu bir gecedir. Bu güzel geceler, bunalan gönüllerin aydınlanmasına bir vesiledir. Manevi fezyi ile karanlık geceleri aydınlatır. Rahmet, bereket, mağfiret gibi tüm değerlerimizi içinde barındıran Ramazan ayının yaklaştığını bizlere hatırlatır. Böyle gecelerde nefislerin terbiye edilmesi, bencilliğin ve insanlara karşı kötü his ve duyguların yok edilmesi  için bol bol dua etmek gerekir. İbadet ve dualarla geçirilen bu gece sonunda insan ruhu felaha kavuşur. Tüm günahlar için tövbe kapısıdır. Bu kapıdan tereddütsüz girmek gerekir. Bu gece vesilesiyle dünyaya hikmet penceresinden bakılmalıdır. İki cihan saadeti umarak Allah’tan hulusi bir kalple af ve mağfiret istenmelidir. Berat Kandilinde her zamankinden daha çok ibadet ile meşgul olmak manevi

atmosferi tüm aile fertleri için yaşatmak yerinde olacaktır. Ailece ibadet etmek, çocukları böyle güzel bir gecenin feyzi ile sevindirmek, onlara hediyeler almak son derece güzel olur. Kandillerde çocukları sevindirmek onların bu güzel geceleri iple çekmesini sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta halkımız olmak üzere Tüm İslam aleminin ve değerli Adanalı kardeşlerimizin mübarek Berat Kandilini kutluyor, feyz ve bereketinden herkesin istifade etmesini temenni ediyorum.

Berat gecemizin gerçek beratlarımıza vesile olmasını, hepimize mübarek Ramazan ayına tertemiz gönüllerle girmeyi nasip etmesini Yüce Allah’tan dilerim”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.