ASKON Başkanı ÇALIŞKAN’dan RAMAZAN Bayramı Mesajı

0

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Çalışkan yayımladığı tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi. “İklimlerin en rahmetlisi, mağfiret ve bereket ayı olan 1444 Ramazan-ı Şerif’ini tamamlayarak mübarek Ramazan Bayramına ulaşmanın huzur, bereket ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri, marifet mektebi olan Ramazan-ı Şerif’in ardından bayrama ulaştıran Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun.

Öncelikle bu vesileyle, ülkemizde yaşanan depremlerde hayatını kaybederek bu bayram aramızda olamayan tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.

Bayramlar, Rabbimize takdim edilen halisane kulluğun tebrikidir. Bayramlar, yanık yüreklere Cennet serinliği veren ilahi bir ziyafettir. Bayramlar; dargınlıkları, kırgınlıkları, küslükleri ortadan kaldırma ve din kardeşlerimizle kaynaşma günüdür. Bayramlar; küçüklere ikram, büyüklere hürmet etme günleridir.

Bayramlar, sıradan tatil günleri değildir. Bayramlar, eş-dost akrabayı, hastaları, garipleri, kimsesiz kalmışları, ziyaret edip hal-hatır sorma, gönül alma günleridir. Bayramlar depremlerde tüm varlığını yitirmiş kardeşlerimizin dertleriyle dertlenme günüdür.

Rabbimiz bu bayram vesilesiyle, yeryüzündeki tüm din kardeşlerimizin sıkıntılarını, hüzünlerini gidererek tüm İslam aleminde hakiki bir bayram sevinci yaşamayı bizleri nasip eylesin.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Ramazan Bayramı’nın; ülkemize, milletimize, tüm İslam alemine barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, hayırlı bayramlar diliyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.