AGD Üniversite Komisyonundan ASKON’a Ziyaret

0

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Merkez Üniversite Komisyonu Teşkilat Başkanı Muhammet Demiryürek ve Birim Başkanları ASKON Başkanı Çalışkan’ı ziyaret etti.

Karşılıklı istişarelerin yapıldığı görüşmede ayrıca ASKON’un ve AGD’nin önemi ve faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

Gerçekleşen anlamlı ziyaretten dolayı memnuniyetlerini ifade eden Başkan Çalışkan: “ASKON; ülkemizin ve dünyanın, adalet temelinde yeniden şekillendirilmesi için, ticarette ahlâk ilkelerini gözeterek haklı zenginlikler üretmeye çalışan bir iş adamları derneğidir.

Bildiğiniz üzere şu anda rahmet mevsimi olan üç ayların içerisindeyiz. Sadece bu zaman diliminde değil de hayatımızın her anında adalet ve ahlâk ilkelerini temel gayemiz olarak belirlememiz gerekmektedir.

Yarınlarımızın adalet ve ahlâk zeminin sağlamlaşması bugünümüze bağlıdır. İşte bu noktada Anadolu Gençlik Derneğinin gayreti takdire şayan niteliktedir. Erbakan Hocamızın ‘Fırtınalara yön veren kelebeklerin kanat çırpışıdır’ sözü aslında tüm bu gayretin gücünü nereden aldığını göstermektedir.

Üniversiteler gençlerimizin yani yarınlarımızın yetiştiği kurumlardır. Bu kurumlarda da Anadolu Gençlik Derneği’nin; adaletin tesisi için kararlılık göstererek, bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil için çalışmalar yürüttüklerinin şahidiyiz. Başta Üniversite Komisyonu Teşkilat Başkanı Muhammet Demiryürek kardeşim olmak üzere tüm kardeşlerimize çalışmalarından ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı iletiyorum.” dedi.

Duygu ve düşüncelerinden dolayı Başkan Çalışkan’a teşekkürlerini ileterek sözlerine başlayan Demiryürek: “Çalışmalarımızı kaç kişi olduğumuza bakarak değil, ne için mücadele ettiğimizin bilinciyle yapıyoruz. Bu bilinç rüzgâr ne kadar sert olursa olsun kanat çırpışımızın sert rüzgarlara bile yön vereceğini bizlere asla unutmamaktadır.

Bizler, her genç kardeşimize; doğru ile yanlışı, faydalı ile zararlıyı, adalet ile zulmü, güzel ile çirkini ve iyiyle kötüyü ayırt etmenin ne kadar önemli olduğunun vurgusunu yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Erbakan Hocamızın dediği gibi bizleri diğer canlılardan ayıran en büyük özellik bu ayrımları yapabilme bilincinde olmamızdır.” dedi.

Görüşme hediye takdimiyle sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.