ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

0

Recep Çalışkan yayımladığı mesajda, “hayatı tanzim eden İslam dini, erdemli, ahlaklı kendine ve diğer insanlara faydalı işler yapan mümtaz şahsiyetler inşa eder. Böyle biri olmak adına arınma vesilesi olan her kapıdan girmek gerekir.” dedi.

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, “Allah’ı seven kul olmanın ötesinde, Allah’ın sevdiği kul olma mertebesine ulaşmak için çalışılmalı, daima Hakk’ın yolunda olunmalı ve kurtuluş için Allah’ın ipine sımsıkı sarılınmalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Çalışkan, Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında “Ramazan ayının manevi atmosferine ruhlarımızı hazırlamak adına Berat Kandilinden azami ölçüde istifade etmeliyiz. Nefsimizi dizginlemek, maneviyatımızı yüceltmek için bugünü en iyi şekilde değerlendirmeli ve Ramazan ayına hazırlık yapmalıyız” ifadesini kullandı. ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, “kötülükten uzak durmak, her türlü çirkinliği ve fenalığı hayatından çıkarmak için Berat Kandili bir fırsattır. Bu fırsattan istifade edebilmek için vicdan muhasebesi yapılmalı ve şerden, fesatlıktan ve bütün edep dışı davranışlardan vazgeçmeye karar verilmelidir. Ramazan ayında da oruç ve namaz ibadetleriyle ruhlarımızda açılan manevi yaralar kapatılmaya çalışılmalıdır.” dedi.