ASKON Adana Şubesi Bülten: 2022

0

Merhaba Kıymetli ASKON Dostları…

Bir yıldan sonra yine sizlerle beraberiz fakat çok büyük üzüntü içerisindeyiz.

Bültenimizin hazırlığına başladığımız dönemlerde, vatan topraklarımızdaki 10 ilimiz Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremle sarsıldı. Bu yüzden bültenimizin içeriğini ve tarih olarak kapsadığı zaman dilimini de etkiledi ve 2023 yılının ilk 4 ayını da bültenimizin içerisine aldık.

Depremde binlerce bina yıkıldı ve enkaz altında binlerce canımız gitti. Şartların kış olması da durumu iyice zorlaştırdı. Tüm ASKON ailesi olarak yaraları bir nebze de olsa sarabilmek adına topyekün seferberlik ilan ederek, 12 Uçak, 1468 Tır, 72 İş makinesi, 944 Uzman ve Gönüllü ekip, 784 Özel Kazı ve Kurtarma Ekipmanı ile elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Geçtiğimiz yıl şubat ayı içerisinde Rus Ordusu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin talimatı doğrultusunda Ukrayna’yı istila etti. Gelinen zaman dilimi içerisinde savaş maalesef halen devam ediyor. Dünyanın birçok önde gelen kurumu Ruslara büyük yaptırımlar uyguladı.

İslam dünyasında zulümler yine durmadı. İsrail ordusunun sık sık baskın ve gözaltı operasyonları düzenlediği işgal altındaki Batı Şeria’da 2022 yılı son 17 yılın “en kanlı yılı” olarak kayıtlara geçti. İsrail 220’den fazla Filistinliyi öldürdü. Bu ölümlerin 48’sini çocuklar oluşturdu.

Azerbaycan-Ermenistan sınırında iki ülke askeri birlikleri arasında yoğun çatışmalar yaşandı. 79 Azerbaycan askeri şehit oldu, 282 asker ise yaralandı.

Ülkemizde yaşanan olaylar da bizi derinden üzdü. Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağında patlama meydana geldi; maden faciasında 41 kişi hayatını kaybetti.

İstiklal Caddesi’nde bombalı saldırı gerçekleşti. Saldırı sonucu 6 kişi hayatını kaybetti ve 81 kişi yaralandı.

ASKON Adana Şubesi yönetim kurulu olarak, ASKON Kayseri Şubesi tarafından dördüncüsü düzenlenen, Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Dr. Nureddin Nebati’nin teşrif ettiği Kültepe Ekonomi Zirvesine katılım sağladık.

Adana ekonomisi için de sevindirici gelişmeler yaşandı. İSO 500 sıralamasında 16 Adana firmamız listede yerini aldı. Sevindirici olan ise listeye adını yazdıran firma sayısının her yıl artıyor olması oldu.

Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz iftar çadırını rabbimizin izni ve üye iş adamlarımızın destekleriyle 2022 yılında olduğu gibi 2023’te de kurduk. Çadırımızı ziyarete gelen 27. dönem Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman’a, Sayın Valimiz Dr. Süleyman Elban’a ve üye işadamlarımıza teşekkür ediyorum.

ASKON Adana Şube binamızda programlar gerçekleştirdik. Yüreğir İlçe Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ile “Söyleşi”, İlahiyatçı Yazar Abdullah Çalışkan ile “İş Adamlarına Üç Aylar Takvimi”, Adana Sanayi Odası (ADASO) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ile “Üye Kaynaşması ve Tecrübe Paylaşımı”, SARUS Yeminli Mali Müşavirlik kurucu ortaklarından ve ASKON üyesi Mehmet ÖKKE ile “Yeniden Değerleme ve Diğer Vergi Uygulamaları” konulu programlar gerçekleştirildi.

Ziyaretlerimiz yıl içerisinde hız kesmeden devam etti. Siyasi parti, dernek, sivil toplum ve kamu kuruluş başkanlarını ziyaret ettik. Derneğimize de yapılan ziyaretler devam etti. Ülkemiz ve Adanamız için fikir alışverişinde bulunuldu.

Pandemiden hemen sonra yaşanan deprem ve sel felaketleri hepimizi çok sarstı. Millet olarak bu zor günleri aşacağımıza inancımız tam. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

En kalbi muhabbetle bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle…

 

Bültenimizin 2022 | 31. sayısını incelemek için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.