ASKON Adana Şubesi Bülten: 2020 / İkinci Yarıyıl

0

 

Allah’ın (cc) selamı üzerinize olsun…

Değerli ASKON Dostları,

Geçtiğimiz yılın son 6 ayını kapsayan bültenimizle yine sizlerle beraberiz.

Yazıma, geçtiğimiz günlerde rahmet-i Rahman’a uğurlanan sanayici, iş adamı, hak davanın kararlı bir mücahidi, güler yüzlü, merhametli bir hayır öncüsü, Millî Görüşçü, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Adana Şube Kurucusu Süleyman Çalışkan’ı, anarak başlamak istiyorum. Mekânı Cennet olsun, Allah Efendimize (s.a.v.) komşu eylesin! Anmak istediğim bir diğer kişi ise geçtiğimiz yılın Ağustos ayınının 4. günü Hak yolunda örnek bir insan olarak aramızdan ayrılan Merhum Abdülkadir Çalışkan’dır. Allah rahmet etsin, mekanı Cennet olsun inşallah.

Geçtiğimiz yılın Mart ayında, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs (Covid-19) bütün dünyayı tehdit altında bıraktı. Virüs ülkemiz ve dünya genelinde çok sayıda can aldı ve almaya devam ediyor. Dünya genelinde uygulanmaya başlayan aşı, geldiğimiz şu zaman diliminde ise Türkiye’ye de giriş yaptı. CoronaVac isimli aşı insanlık için umut olmaya başladı.

Geride bıraktığımız zaman içerisinde ülkemizde ve dünyada birçok hadiseye şahit olduk. İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem ülkemizi sarsan üzücü haberlerden biriydi. Depremde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik. Şehrin tarihindeki en büyük depremlerden biri olarak da kayıtlara geçti.

Azerbaycan ve Ermenistan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde çatışmalar baş gösterdi.

Amerika başkanlık seçimlerinde Donald Trump seçimi kaybetti ve görevi Joe Biden’e bıraktı.

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşları sonuçlarının açıklanmasının ardından İSO ilk 500 listesinde Adana’dan 13 firmanın yer alıyor olması Adana’mız için son derece onur ve mutluluk verici bir durum oldu.

Adana Ticaret Borsası toplantı salonunda Vali Süleyman Elban başkanlığında gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 Yılı 4. Olağan toplantısına katıldık.

Koronavirüs sebebiyle kamuda, özelde ve sosyal hayattaki tüm organizasyonlar, devletimizin de virüsün yayılma hızını azaltmak adına aldığı yasaklar çerçevesinde askıya alındı. Bu yasaklar çerçevesinde Müslüman alemi için oldukça özel ve anlamlı olan Mekke’nin Fethi’nin yıldönümünü ihya ettik.

Eğitimler online olarak devam ediyor. Çok zor bir süreçten geçen öğretmenlerimizi, 24 Kasım Öğretmenler gününde unutmayıp tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunduk.

Bütün önlemler çerçevesinde maskelerimizi takarak, mesafeye dikkat ederek ziyaretlerimizi gerçekleştirdik, misafirlerimizi ağırladık. Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin’i, Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar’ı, Adana İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar’ı, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner’i, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Meryem Tuncel’i, ziyaret ettik.

Değerli dostlar Koronavirüs gölgesinde geçirdiğimiz şu günlerin bir an önce son bulmasını, özlediğimiz günlere bir an önce kavuşmayı Rabb’imden diliyor, hepinizi saygı, sevgi ve muhabbet ile selamlıyorum.

Rabb’im nasip ederse bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle…

Bültenimizin 2020 | İkinci Yarıyıl 29. sayısını incelemek için tıklayınız

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.