ASKON Adana Şubesi Bülten: 2021

0

Merhaba Kıymetli ASKON Dostları…

Bir yıl gibi uzun bir aradan sonra yine sizlerle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Geçtiğimiz bir yıl içerisinde tüm dünya, Coronavirüs’ü aşılama yöntemi ile kontrol altına almaya çalıştı ve halen devam ediyor. Tüm çabalara rağmen Coronavirüs hem maddi hem manevi olarak zarar vermeye devam ediyor. Türkiye’de 80 bine yakın kişi, dünyada ise 5.4 milyon kişi vefat etti. Coronavirüs nedeni ile vefat eden, başta ASKON Adana Şube kurucusu Süleyman Çalışkan, Sanayici İş Adamı Abdulkadir Çalışkan ve tüm vefat eden geçmişlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.

28 Temmuz 2021’de Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve Türkiye’nin birçok şehrine yayılan orman yangınları içimizi yaktı. Birçok  ilde görülen orman yangınlarında yok olan orman alanı, son on yılda yok olan orman alanını geçti.

Kastamonu, Sinop ve Bartın başta olmak üzere Batı Karadeniz’de birçok yerde başlayan aşırı yağışlar sonucu sel ve su baskınları meydana geldi. Etkili olan sel nedeniyle Kastamonu, Sinop ve Bartın’da çok sayıda vatandaşımız vefat etti. Yaşanan felaket sonrası Kastamonu, Sinop ve Bartın afet bölgesi olarak ilan edildi.

Ortadoğu’da İsrail polisi Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya girerek Kıble Mescidi’nin içinde namaz kılan cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle saldırdı. İlk saldırının ardından İsrail günlerce Kudüs’ün çeşitli yerlerine ağır silahlarla saldırırken her geçen gün büyüyen olaylarda birçok sivil hayatını kaybetti.

Ekonomide Türkiye ve Adana için güzel gelişmeler oldu. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu İSO 500 sıralamasında 13 Adana sanayi firması yer aldı. Bu gelişme Adana için gurur verici bir durum oldu.

Adana Valimiz Dr. Süleyman Elban’ın da katılımıyla düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’ında düzenlenen ağaç bakımı ve fidan dikme etkinliğine katıldık.

Derneğimizin üyesi Medeni Baskül işletmesinin sahibi Özbekistanlı İlker Medeni, Türkiye’mize kültürel akrabalık ve yakınlık derecesine sahip ülkelerin başında gelen Özbekistan’ın fahri konsolosu olarak göreve başladı. Bizler de İlker Bey’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

ASKON Genel Merkezi 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşen Olağan Genel Kurul’da  ASKON  ve GENÇ ASKON Adana Şubesi Yönetim Kurulu olarak hazır bulunduk. Başkanlığa yeniden Genel Başkanımız Orhan Aydın seçildi. Genel Başkanımız Orhan Aydın’a ve yeni seçilen Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diliyorum.

Ziyaretlerimize de Coronavirüs kurallarının izin verdiği ölçüde devam ettik. Siyasi parti, dernek, sivil toplum ve kamu kuruluş başkanlarını ziyaret ettik. Derneğimize de yapılan ziyaretler devam etti. Yapılan ziyaretlerde ülkemiz ve ülkemizin ekonomisi adına fikir alışverişinde bulunduk.

 Rabb’im nasip ederse bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle…

Bültenimizin 2021 | 30. sayısını incelemek için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.