Mevlid Kandili Mesajı

0

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Mesajında, “ Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandil’ine kavuşmayı beklerken İskenderun’da meydana gelen terör saldırısını kınıyor, hain teröristlere geçit vermeyen kahraman emniyet güçlerimizi yürekten kutluyorum. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz” dedi.

Çalışkan, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Mevlid Kandili, Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız ve insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir zaman dilimidir. Bu mübarek geceler, manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza vesile olan müstesna gecelerdir.  Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa (sav)’in doğduğu gün insanlık için tertemiz bir sayfa açılmıştı. Bugün de özellikle pandemi sürecinde yaşananlar da her şeyi apaçık gösterdi ki tüm insanlığın yeniden tertemiz bir sayfaya ihtiyacı var. Bu sayfaya adalet, barış, hoşgörü ve huzur ilk sırada yazılmalıdır. Suriye’de, Doğu Türkistan’da ve Dünya’nın birçok coğrafyasında zulüm altında inleyen insanlarımızın feryatlarını dindirerek onların elinden tutmalı ve bu yeni başlangıçta onlara da yer verilmeli.

Tüm insanlığın yeniden tertemiz bir sayfaya ihtiyacı olduğunu bahsetmekle birlikte, bu yeni sayfaya Macron ve onun gibi düşünen zihniyetlerden arınarak başlamalıyız. Mevlid Kandiline günler kala Fransa’da Macron’un Peygamber Efendimize hakaret ettiği karikatür ile İslam düşmanlığını ilan etmiş oldu. Biz Müslümanlar olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek bu küstahlığa dur demeliyiz.

Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede yapacağımız ibadet ve yalvarışlar, umulur ki insanlık için tertemiz bir sayfa açılmasına vesile olur. Bu vesile ile tüm Adanalı hemşerilerimin kandilini tebrik eder, şehrimizde, ülkemizde ve tüm İslam âleminde hayırlı gelişmelere vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.