ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan; “Michael T. (Mike) Flynn görevden alınsın”

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanlığına getirilen Michael T. (Mike) Flynn’ın’ın İslam’a saldırmasına tepki gösterdi. Çalışkan konuyla ilgili bir açıklama yaptı. ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan’ın açıklaması şöyle:

Obama döneminde ‘radikal İslam’ demekten vazgeçmediği için görevden uzaklaştırılan bir amerikan askeri olan Michael T. (Mike) Flynn, ABD Başkanı seçilen Donald Trump’ın yeni kabinesinde ulusal güvenlik danışmanı olarak yer aldı. İslam düşmanı Mike Flynn geçmişte ortaya çıkan bir videosunda: “Radikal İslam kesinlikle gerici ve yok edilmesi gerektiğini düşündüğüm bir inançtır. Kur’an ise eski bir kitap olmakla beraber zamanımıza faydalı olması beklenmeyen çağdışı bir kitaptır” sözleriyle İslam’a ve Kur’an-ı Kerim’e saldırıyor. Dünyaca ünlü bilgi sitesi Vikipedi’ye göre İslam’ı “kanser” olarak nitelendiren İslam düşmanı Mike Flynn’ın farklı kaynaklardaki açıklamalarında ise şu ifadeleri yer aldı: “Müslümanlar, 1400 sene önce bütün nobel ödüllerini hak edebilecek bir durumda olup ilerlemekteyken, Muhammed onların gerilemesine sebep oldu”
ABD’nin dış politikada ana hedefinin ‘İslam’la mücadele olması gerektiğini düşünen Flynn’a göre, ABD Orta Doğu’da diktatörlerin yanında yer almalı, asıl hedef İslam olmalı diye düşünüyor.
ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın başdanışmanı olan ve ulusal güvenlik danışmanı da olan Mike Flynn, Amerikan dış politikasının, küresel düzlemde İslamcılık ile mücadele düzeyine oturmasını istiyor.
Amerikan Savunma Bakanlığı İstihbarat Teşkilatı eski direktörü Korgeneral Mike Flynn, tam olarak bir İslam düşmanı. Flynn’ın İslam’ı “dine bağlı siyasi bir ideoloji” olarak görmesi ABD’nin yeni başkanlık dönemi hakkında ipuçları vermeye yetiyor.
Bu talihsiz açıklamaların tümü, tüm dünya Müslümanlarını ilgilendirmektedir. Çünkü ne bir ülke, ne de bir yerle ilgilidir. Bu açıklamalar, inançlarımızın adı olan “İslam” dini ve yüce kitabımız “Kur’an-ı Kerim” ve mesajı bizlere ulaştıran Peygamber(SAV) efendimizle ilgilidir. Dolayısıyla, tüm Müslümanları ilgilendiren açıklamalardır. İslam’a, kitabımıza ve peygamberimize yönelik bu açıklamaları şiddetle kınıyor ve ABD başkanı Donald Trump’u dikkatli olmaya davet ediyoruz. İslam ile savaşanlar, İslam ile savaşacaklarını açıkça beyan edenler karşılarında gücün sahibi Hz. Allah’ı(cc) bulurlar, inançlarına sahip çıkan Müslümanları bulurlar… Bu yanlışa bir an önce son verilmelidir. ABD Başkanı Donald Trump, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanlığına getirilen Michael T. (Mike) Flynn’ı derhal görevden almalıdır.