ASKON Başkanı Çalışkan’dan Kadir Gecesi Mesajı

0

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çalışkan mesajında: “İçerisinde bulunduğumuz 27 Nisan Çarşamba gününü 28 Nisan Perşembe gününe bağlayan Gece ‘Bin aydan daha hayırlıdır’ denilen mübarek Kadir Gecesidir. Bu gecede günahlar affedilir, dualar kabul buyrulur.

Ramazan-ı Şerif’in son on gününde aradığımız Kadir Gecesi, kendimize dönerek yaşadıklarımızı muhasebe etme gecesidir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)in “Kim Kadir Gecesini, faziletine inanarak ve mükâfatını da Cenab-ı Allah’tan umarak ihya ederse, o kimsenin geçmiş günahları bağışlanır. (Buhârî, Kadir 1)” buyurduğunun nakledildiği müstesna bir gecedir.

Kadir Gecesi, Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı gecedir. Bu gecenin kıymetini bilmek ve mümkün olduğunca ibadetlerle geçirmek gerekir. Kur’an Hakikatlerine yüzümüzü döndüğümüz gün kurtuluş başlayacaktır. Cenab-ı Allah bu mübarek gecelerin hürmetine tüm sıkıntı içindeki kardeşlerimize ferahlık versin. Dualarımız ve gayretli çalışmalarımız ülkemizin birlik ve beraberliğini artırsın.

Sözlerime şu Hadis-i Şerifle son vermek istiyor, tüm İslam Aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyorum. ‘Allah’ım, şüphesiz sen affedicisin, ikram sahibisin, affetmeyi seversin, beni affet.’(Tirmizi, Daavat, 12)”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.