ASKON Başkanı ÇALIŞKAN’dan REGÂİB KANDİLİ Mesajı

0

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Regâib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Birkaç gün evvel rahmet ve mağfiret iklimi üç aylara hamdolsun Rabbimiz bizleri ulaştırdı. Şimdi ise bu mübarek iklimin ilk önemli gecesi olan Regâib gecesini idrak edeceğiz.

“Regâib” kelimesi, “kendisine rağbet edilen, arzulanan, talep edilen şey” demektir. Yüce Allah’ın, rahmetinin, mağfiretinin ve nimetlerinin diğer zamanlardan daha çok tecelli etmesi, samimi kalple Allah’a yönelenlerin affedilmelerinin ümit edilmesi ve müminlerce gönülden arzulanması sebebiyle bu geceye ‘Regâib’ denilmiştir.

Bizler bu mübarek geceyi bir fırsat bilmeli; kendi iç muhasebemizi yapmalı, kendimizle baş başa kalarak hayatın yoğunluğu içinde ihmal ettiğimiz iç dünyamızı gözden geçirmeli, tüm rağbetimizi Rabbimize yöneltmeli, bu müstesna zaman dilimlerini öze dönüş, manevi diriliş ve ahlaki yükseliş fırsatları olarak görmeliyiz.

Unutmayalım ki zaman ve mekân Rabbimiz katında hakkımızda şahitlik yapacaktır. Bu nedenle adalet ve hesap gününde mahcup olmayacağımız bir ömür yaşama gayretinde olmalıyız.

Müslümanlar olarak bugün; Filistinli kardeşlerimizin batıl ile mücadelesine, Arakan’da ve Doğu Türkistanda’ki kardeşlerimizin gözyaşı ve haykırışına, Suriye’de yetim kalmış çocuklara maalesef şahit olmaktayız. Bize düşen bu şahitliğin mahcubiyetini yaşayarak İslâm âleminin birliği ve dirliği için ilk önce kendi üzerimize düşen sorumlulukların bilincinde olmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslam âleminin Regâib Kandilini tebrik ediyor, bu müstesna zaman diliminin ve Regâib gecesinin İslam âlemi olarak yeniden dirilişimize, millet olarak kardeşliğimizin ve birliğimizin pekişmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.