ASKON, Sevgiye Değer Yavrularımızı Ziyaret Etti

0

Anadolu Aslanları İş adamları Derneği (ASKON) Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Sevgi Evleri Müdürü Fatih Ataşlı Bey’i ve sevgiye değer yavrularımızı ziyaret etti.

ASKON Başkanı Recep Çalışkan’ın bulunduğu ziyarette Yönetim Kurulu Üyesi Abdulvahap Bilge, Kurtuluş Şengül, Bekir Aydemir ve İsmail Yıldırım’ da hazır bulundu. Sevgi Evleri Müdürü Fatih Ataşlı ve Sevgi dolu çocuklar ziyaret edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sevgi Evleri Müdürü Fatih Ataş’lı, 2009 yılında hizmete açılan sevgi evlerinin 210 kapasiteli olduğunu söyledi. Çocuğun sağlıklı gelişimi ancak bir aile yanında mümkün olabileceği ilkesinden hareketle genel müdürlüğümüzce korumaya muhtaç çocukların öncelikle öz ailesi yanında bakımı bu mümkün değilse koruyucu aile, evlat edinme, yardım hizmetlerinden yararlandırılması ilkesi benimsendiğini söyleyen Sevgi Evleri Müdürü Fatih Ataş’lı fakat alınabilecek bu tedbirlerin çözüm üretmemesi durumunda en son çare olarak kuruluş bakımı hizmeti tercih edilmektedir diye söyledi.

Aileye, boşanma oranlarına, yetişen gençliğe, akrabalık bağlarına, eşlerin birbiriyle geçimine baktığımızda ortada önemli bir toplumsal krizin olduğu görüldüğünü söyleyen ASKON Başkanı Recep Çalışkan konuşmasında, aile toplumun çekirdeğidir. Yıkılan aile dinamiklerini yeniden güçlendirmeli ve aileyi merkezi bir noktaya çekmeliyiz. Günümüzde ailelerin giderek küçülmesi Çekirdek aile olarak tarif edilir hale gelmiş olması kimsesizlerin hızla artmasına yol açmıştır. Anne – Baba ve çocuklardan oluşan çekirdek ailenin genellikle büyük anne ve büyük babalarla da bağları koparılmıştır. Aileyi oluşturan sadece anne ve babanın evliliğidir. Sevgi evlerine yerleştirilmiş çocukların ailelerine, Anne ya da Babalarına destek verilerek bu yavruları ailelerine teslim etmek daha sağlıklı olacaktır diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret esnasında ASKON Başkanı Recep Çalışkan Sevgi Evleri Müdürü Fatih Ataşlı’ya plaket takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.