ASKON Adana Şubesi Bülten: Temmuz-Ağustos-Eylül 2018

0

Allah’ın (cc) selamı üzerinize olsun…
Değerli ASKON Dostları, Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını kapsayan bu sayımızda, sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz. Sevgili dostlar… Temmuz ayının başlarında seçim sonuçlarını konuştuğumuz sırada ülkemizin gündemine acı haberler düşmeye başladı. Haber ajansları Eylül ve Leyla adlı iki kız çocuğunun isimlerini tüm Türkiye’ye duyurdu. Güçsüz ve savunmasız bu iki yavrumuz katledilmişti. Bu konuda toplum reaksiyon göstererek “idam” isteğini yetkili mercilere iletti. Gündem her zamanki gibi değişince bu konu da rafa kalktı. Keşke, adaletin tecelli etmesi ve yeni suçların ortaya
çıkmaması adına caydırıcı bir tedbir olarak idam cezası konusu neticelendirilebilseydi. Yine aynı ayın ilk günlerinde, Mısır’da Abdulfettah Sisi tarafından gerçekleştirilen darbe sonrası yönetim erkinden uzaklaştırılan Mücahid Muhammed Mursi’nin sağlık durumunun da oldukça kötü olduğu haberleri ulaştı bizlere… Üzüntülerimizi kamuoyu ile paylaştık.

15 Temmuz gecesi, halkımızın karşısındaydık. Kürsüden vatandaşlarımıza hitaben yaptığımız konuşmada, şehitlerimizi rahmetle anarak ailelerine sabır dileklerimizi yineledik. Gazilerimizi de minnetle andık. Allah bu millete bir daha böyle hadiseler yaşatmasın.
Kurban Bayramını ve Hac Mevsimini de Ağustos ayında yaşadık. Pek çok Mü’min kardeşimiz “Lebbeyk Allahümme lebbeyk, lebbeyke la şerike leke lebbeyk, inne’l-hamde ve’n-ni’mete leke ve’l-mülk, lâ şerike lek.” nidalarıyla Rabbimize niyazda bulunarak ve O’na olan bağlılık ve teslimiyetlerini ifade ederek, Allah için Kurban keserek, Arefe günü Arafat’a çıkarak; Arafat Vakfesini yaptıktan sonra hacı oldular. Allah kabul eylesin.

Bu yıl Hicri Yılbaşı 11 Eylül 2018 tarihine denk geldi. O gün en kıymet verdiğimiz takvime, Hicri Takvime baktık… Hicri Yılbaşı’nı hayırladık… Yakın bir zaman sonra da çocuklar ve gençler okula başladı. Yeni Eğitim Öğretim dönemi başlamış oldu. Eğitimle ilgili haklı kaygılar yaşarken ve buna rağmen umutlarımız yeşermişken “bizler hangi katkılarda bulunabiliriz?” diye heyecan duymaya başladık. Öğreten kalitesi kadar, öğrenen kalitesine de vurgu yaptık…

Her zaman olduğu gibi ziyaretlerde bulunduk ve misafirlerimizi ağırladık. Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve yeni yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve Grup Başkanları ASKON Yönetim kurulumuzu ziyaret etti. Anadolu Gençlik Derneği Adana Şubesi’nin öğrencilerini ziyaretimiz oldu. “Ahilik Haftası” dolayısıyla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nihat Sözütek’i ziyaret ettik. İşkur Adana İl Müdürü Ahmet Karaveli’yi makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledik. Yeni göreve atanan Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ü makamında ziyaret ettik. “İşkur Teşvikleri” konulu bir seminere ev sahipliği yaptık. Adana Çalışma ve İşkur Müdürü Ahmet Karaveli’nin de katıldığı toplantı, ASKON üyeleri ve işadamlarına yönelik olarak gerçekleştirildi.

Bu üç aylık zamanda pek çok dost kazandık, dostluklarımızı pekiştirdik. Tüm üyelerimize ve dostlarımıza bir sonraki sayımızda buluşmak dileğiyle sevgi, saygı ve muhabbet dileklerimi iletiyorum.

Allah’a (cc) emanet olunuz…

Recep Çalışkan
ASKON Adana Şube Başkanı

Bültenimizin Temmuz-Ağustos-Eylül-2018 | 23. sayısını incelemek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.