Başkan Çalışkan’dan Kadir Gecesi Mesajı

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, 8 Mayıs Cumartesi gününü 9 Mayıs Pazar’a bağlayan gecenin Kadir Gecesi olması nedeniyle tebrik mesajı yayınladı.

Kadir Gecesinin önemine değinen Başkan Çalışkan, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan ramazan-ı şerifin son günlerini idrak ediyoruz. Ramazanın bu son günleri içerisinde aramamız tavsiye edilen ve 27. gece olması muhtemel olan Kadir Gecesine kavuştuk. Tuttuğumuz oruçlar, yaptığımız ibadetler ve yardımlarla bir manevi iklim içerisinde idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile manevi zirveye ulaşmakta ve bayrama kavuşarak taçlanmaktadır.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da pandemi gölgesinde geçen bu mübarek gün ve gecelerimiz biraz buruk geçse de böyle mübarek günlerin bereketinden faydalanarak bu zor günlerin geçmesi ve feraha kavuşmamız adına ibadet ve dualarımızla istifade etmeliyiz. İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının dinmesi adına dualarımızda yer vermeliyiz” dedi.

İsrail’in insanlık suçu işlediğini belirten Çalışkan, “Her Ramazan ayında İsrail, sistematik bir şekilde bütün Dünya’nın gözü önünde yaptığı saldırılarla din ve İslam düşmanlığını göstermeye devam ediyor. Yıllarca İslam dünyasının içinde bulunduğu durumdan, bölünmüşlükten cesaretlenerek, Filistin topraklarında Müslüman kanı dökmeye devam ediyor. Bu insanlık suçuna Dünya’nın sessiz kalması da ayrıca hepimizi üzmektedir.

Diğer bir yanda, Doğu Türkistan’da yapılan zulüm, Suriye’de ve diğer İslam beldelerindeki durum içimizi burkmaya devam ediyor. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu zaman dilimindeyiz. Bu sebeple böylesi önemli bir geceyi fırsat bilerek dua ve ibadetlerimiz ile hakkıyla ihya etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemiz ve gönül coğrafyamız olmak üzere bütün İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini en güzel temenni ve duygularla tebrik ediyor; Kadir Gecesinin feyz ve bereketinden hepimizin nasiplenmesini, dua ve niyazlarımızın kabul olmasını, topyekûn insanlığın ve bilhassa İslam dünyasının geçmekte olduğu zorlu süreçten bir an evvel kurtulmasını, akan kan ve gözyaşının bir an önce durmasını, Ramazan Bayramına sağlık, afiyet içerisinde huzur ve mutlulukla erişebilmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.