Çalışkan, Eğitim Camiasının Öğretmenler Gününü Kutladı!

0

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, 24 Kasım Öğretmenler Gününe özel yaptığı basın açıklamasında, “Önce Ahlâk ve Maneviyat düsturu ile geleceğimizin teminatı olacak inançlı, ahlaklı ve eğitimli nesilleri öğretmenlerimiz yetiştirecektir. Kendilerine bu vesileyle bir kez daha şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Öğretmenlerimizin gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdikleri fedakârlık ve çaba her türlü takdirin üzerindedir diyerek öğretmenlerin yaptığı fedakârlığın takdir edilmesi gerektiğini vurgulayan Çalışkan, açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “ Öğretmenlik gücünü sevgiden, fedakârlıktan alan yüce bir meslektir. Ülkemizin geleceğini alın terinde gördüğümüz öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, geleceğimizi inşa eden mimarlarımızdır” dedi.

Açıklamasının devamında, korona virüs nedeniyle uzaktan devam eden eğitimlerin zorluğuna değinen Çalışkan, “Bu yıl korona virüs sebebiyle online olarak devam eden eğitimler, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için zor bir süreç olarak devam ediyor. Bu zorlu sürecin en kısa sürede bitmesini ve öğretmenlerimizin eğitim yuvalarına, öğrencilerine kavuşmalarını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.