Regaib Kandili, rahmet, bereket ve mağfiret aylarının başlangıcıdır

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Regaib Kandili ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Recep Çalışkan açıklamasında şunları söyledi.

Regaib, rahmet, bereket ve mağfiret aylarının başlangıcıdır. Müslümanlar için ayrı bir kıymeti bulunan aylar olan Recep, Şaban ve Ramazan öncesinde tüm Müminlerin idrak ettiği mübarek bir gecedir. Regaib Kandili olarak idrak edilen gecede Allah tan bolca dilekte bulunmak efdaldir. Bu gecede, Allah a yönelerek O nun rızasını ararız. Rabbimize yönelerek bütün işlerimizi O nun rızasına uygun getirmek için çabamızı arz ederiz. Yalnız O na rağbet ederiz. Hz. Peygamber SAV bu aylar için şöyle buyurmuştur, Ey Allah ım Recep ve şabanı bize mübarek kıl, bizi ramazana kavuştur. Ahmet b. Hanbel, Müsned, I, 259

Gerek ülkemizde gereksede tüm İslam Coğrafyasında her türlü sıkıntıyla mücadele içinde olan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olması dileğiyle herkesin Regaib Kandilini tebrik eder, üçaylarımızın ümmetin kurtuluşuna, Kaza dan, Afetten ve bela dan korunmasına vesile olmasını Cenab ı Allah tan niyaz ederim.