İmanımızın Ve İnancımızın Tüm Emperyalist Güçlere Üstün Gelmesiyle Kazandık…

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Adana’nın Kurtuluşunun 101. yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Çalışkan: “ Kadim kent Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı kutlu olsun. Yüzyıl önce bugün 5 Ocak 1922 tarihinde; gencinden yaşlısına, erkeğinden kadınına Fransız, Yunan ve Ermeni işgali altında zulme boyun eğmeyerek büyük bir cesaretle işgalci güçleri vatan topraklarından atan Adana halkı büyük bir zafer kazanmıştır.

101 yıl önce vatan topraklarımızda yapılan işgallere dedelerimiz, ninelerimiz nasıl dur dediyse bugün bizler de aynı cesaret, azim ve kararlıkla ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara dur demeli canımız pahasına vatanımızı müdafaa etmeliyiz.

Unutulmamalıdır ki kazandığımız bu zafer; asıl gücün ne top, ne tank, ne de para olmadığının kanıtıdır. Bizler bu zaferi milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, imanımızın ve inancımızın tüm emperyalist güçlere üstün gelmesiyle kazandık.

Ecdadımızın vermiş olduğu büyük mücadeleye, kazanmış oldukları bu büyük zafere karşı vefa borcumuzu; şehitliğin ne olduğunu bilen, ahirete inanan, vatanı ve inandığı değerler için sonuna kadar mücadele edebilecek, geleceğe barış, umut ve özgüvenle bakan imanlı nesiller yetiştirerek ödeyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.