ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan yeni Bakanlar Kurulunun açıklanmasının ardından bir mesaj yayımladı.

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan yeni Bakanlar Kurulunun açıklanmasının ardından bir mesaj yayımladı. Recep Çalışkan şunları söyledi:
“Yeni Bakanlar Kurulunda görev alacak olan Bakanlarımıza, hizmetlerinde başarılar diliyorum. Halkımızın iradesinin bir yansıması olan bu kabinede daha önce de görev almış olan bakanlarımız var. Onları da yeni gelen bakanlarımızı da tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
Bu görevlerin her biri ülkemiz için kritik öneme haizdir. Kamudaki her kurumun talimatlar aldığı makamlar olan Bakanlıklar, son derece hassas birer konuma sahiptir. Doğru ve yararlı kararlar alınması elzemdir. Her bir Bakanımızın gereken hassasiyeti göstereceğinden şüphemiz yoktur. Bununla birlikte, makam ve şöhretin insan üzerindeki istenmeyen olumsuz tesirleri de göz ardı edilmemelidir. Bakanlarımızın sahip oldukları meziyetleri halka hizmet için kullanmaları, enerjilerini bu doğrultuda kullanmaları temennimizdir. Bu makamlar nihayetinde geçicidir. Bu sebeple bayrağı devralan yeni bakanlarımızın azami gayretle çalışarak ülkemize yararlı işler yapmasını diliyoruz. Hiç bir bakanımızı diğerinden üstün görmüyoruz. Her biri, kendi alanında uzman olan ve farklı kabiliyetlerde şahsiyetlerdir. Hem önceki dönemden devam eden bakanlarımızın hem de yeni bakanlarımızın uyum içinde halka ve Hakk’ka hizmet yarışı içinde olmalarını can-u gönülden temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.