ASKON Erbakan’ı unutmadı

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Eski Başbakan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefat yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çalışkan şunları kaydetti:

“Merhum Eski Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Türkiye’de “Milli Görüş” anlayışı çerçevesinde siyasi mücadelede bulunmuş, İslam aleminin şahlanması için çeşitli siyasi ve ekonomik projeler üretmiş nev-i şahsına münhasır bir şahsiyet olarak tarihe mal olmuştur.

Yaptıklarıyla ve gelecek tahayyülleriyle bir çok siyasetçi yetiştirmiş ve rol model olarak Türk Siyasi hayatında gerçek bir lider olarak anılmıştır.

Rahmetli Erbakan, fikirleriyle pek çok İslami hareketi de derinden etkilemiştir. İslam coğrafyasının içinde bulunduğu durum dikkate alındığında onun çabaları daha da önem kazanmaktadır. Ortadoğu’da bugün yaşananları o yıllar önce görmüş ve hep tedbir almak için gayret göstermiştir. Ümmet olma şuuruyla yüzünü hep İslam Ülkelerine çevirmiş ve neticede post-modern darbelere maruz kalmış ve bedel ödemiştir. Siyasi yasaklı hale gelen    Erbakan, mücadelesini hiç bir zaman bırakmamıştır. Son nefesine kadar hep ümmet için çalışmıştır. 27 Şubat 2011 yılında Hakk’a yürüyen rahmetli Erbakan Hocamızı altıncı Sene-i Devriyesinde hayırla ya’d eder bu vesileyle kendisine Allah’tan rahmet dilerim.”