AGD Ve ESAM Mersin Şube Başkanlarından ASKON Başkanı ÇALIŞKAN’a Ziyaret

0

AGD ve MGV Mersin Şube Başkanı Abdullah Akmaz ve ESAM Mersin Şube Başkanı Resul Çelik ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan’ı ziyaret etti. Ziyaret, Başkan Çalışkan’ın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu AKYEM A.Ş. bünyesindeki Beyza Yem fabrikasında gerçekleşti.

Başkan Çalışkan’ın ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirmesiyle başlayan sohbette Anadolu Gençlik Derneği, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) ve ASKON’un faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

ASKON Başkanı Çalışkan: ADG, ESAM ve Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’miz, Merhum Necmettin Erbakan Hocamızın desteğiyle kurulan ve sonrasında bizlere emanet etmiş olduğu kurumlar arasındadır.

Bizler ASKON çatısı altında emanete en güzel şekilde sahip çıkmaya çalışıyor, iktisadi hayatın ‘ahlaki’ temelde şekillenmesine katkıda bulunmak için çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Sizlerin de kendi kurumlarınızda bu doğrultuda çalışarak emanete en güzel şekilde sahip çıktığınıza yürekten inanıyoruz.” dedi.

Anadolu ve Milli Gençlik Derneği Mersin Şube Başkanı Abdullah Akmaz, “Yaşamın tüm alanlarında bütün söz ve davranışlarında hakkaniyeti ve adaleti ayakta tutmaya çalışan bir gençlik yetiştirmeyi önceliyoruz. Bu sorumluluğun bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diyerek Başkan Çalışkan’a kabullerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

ESAM kültürü ve faaliyetleri hakkında bilgiler veren Resul Çelik, “ESAM, insana hizmeti sosyal faaliyetlerin amacı olarak saymaktadır. Bu doğrultuda ülkemizin sorunlarının milletimizin ortak dünya görüşü ve değer ölçülerini esas alan bir yaklaşımla çözümlenmesi gerektiğine inanarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.” dedi.

Görüşme sonunda AGD ve ESAM Mersin Şube Başkanları Akmaz ve Çelik, misafirperverliklerinden dolayı Başkan Çalışkan’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Görüşme karşılıklı hediye takdimiyle son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.