Askon Adana Bülten – Temmuz 2013

0

Değerli Dostlar, Bültenimizin üçüncü sayısında bir kez daha sizlerleyiz.

Yine oldukça yoğun bir Türkiye gündemi ile karşı karşıyayız. Ancak tüm yaşanan gelişmelerin arkasından gelecek olan Ramazan bizleri daha fazla ilgilendiriyor. Şeytanların zincire bağlanacağı bu mübarek ayı her şeyden daha önemli görüyoruz. Bizim gündemimizde Ramazan var. Bu vesileyle hatırlatmak istiyorum. On bir ayın sultanı Ramazan ayı 9 Temmuz 2013 Salı günü başlıyor inşallah… 2013 Ramazan Ayının ilk teravihi 8 Temmuz Pazartesi günü kılınacak. ilk teravih namazının ardından 9 Temmuz Salı günü tutulacak ilk oruç ile bu bereketli iklime girmiş olacağız. 7 Ağustos 2013 Çarşamba Günü de Ramazan Ayının son günü olacak. 8 Ağustos Perşembe günü ise 2013 Ramazan Bayramı’nı kutlayacağız. Şimdiden hayırlı, mübarek olsun inşallah.

Bu ay Gezi Parkı olayları gündeme oturdu. Bir alışveriş merkezi inşaatı tartışması yaklaşık bir ay ülkeyi meşgul etti. Başbakanın “Birkaç çapulcuya pabuç mu bırakacağız” sözleri gerginliğe neden oldu ve marjinal gruplarla birlikte sivil halk sokaklara döküldü. Akabinde yaşanan gelişmeler de malum. Bu olaylar ve yansımalarıyla ilgili söylenecek bir söz varsa o da aziz milletimizin kavgaya, gerilime değil, huzura, barışa kardeşliğe ihtiyacı olduğudur. İnşallah bu tür olaylar bir daha yaşanmaz.

Bölgemizle ilgili önemli bir gelişme de Çukurova Havalimanı’nın temelinin atılmış olmasıdır. İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük havalimanı Çukurova Havalimanı’nın temeli Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in katılımıyla atıldı. Koçoğlu İnşaat tarafından üstlenen ve 357 milyon Euro’ya mal olacak havalimanının 36 ayda tamamlanması bekleniyor. Yap–işlet–devret modeliyle yapılacak havalimanı Türkiye’nin önemli bir lojistik üssü olan Çukurova’nın dünyaya açılan kapısı olacak. Hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Bu ayki röportajımız Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü ile yapıldı. Bosna gezimizden haberler bültenimizde yer aldı. Ayrıca çevik kuvvet polislerine dağıtılan yemek ile ilgili haberimizi de okuyabilirsiniz.

Bir sonraki sayımızda birlikte olmak dileğiyle…