ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan; “Gençlerimize huzurlu bir tatil dileklerimle sevgi ve muhabbetlerimi sunarım.”

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan yarı yıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Recep Çalışkan şunları söyledi:

“Gençlerimiz uzun bir ders maratonundan sonra, yarı yıl tatiline girerek dinlenme fırsatı bulacaklar. Bu zaman diliminin en iyi şekilde değerlendirilmesi adına, bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Eğitim ve öğretim hayat boyu devam eden bir süreçtir. Yarı yıl tatili de devam eden bu sürecin bir parçası olarak gençlerimizin istifade edebileceği şekilde planlanabilir. Örneğin, bol bol Kur’an okunabilir. Dini temel kaynaklarımız gözden geçirilebilir. En az 40 hadis okunabilir ve öğrenilen yeni bilgiler kardeş, arkadaş vb. çevremizle paylaşılabilir. Bu sayede hem gençlerimiz bilgilerini arttırabilir hem de paylaşma ruhu canlı tutulabilir.

Eğitimcilerimiz açısından da yarı yıl tatili değerlendirilebilecek bir fırsattır, örneğin yurdumuzda  inanç turizmi adı altında önerilen belli başlı yerler gezilerek manevi atmosferden istifade edilebilir. Gündemde tutacağımız konular inançlarımız ekseninde, kendimizi geliştirmek ve eğitim süreçlerini diri tutmak olmalıdır. Bu bakımdan gerek eğitimcilerimizin gerekse de gençlerimizin bu tür gezilere katılmaları faydalı olacaktır. Şimdiden tüm gençlerimize huzurlu bir tatil dileklerimle sevgi ve muhabbetlerimi sunarım.“