Askon Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Mursi, Zindanlarda Şehit Olmakla Karşı Karşıya…

0

ASKON Adana Şube Başkanı
Recep Çalışkan, Mısır zindanlarında yaklaşık 5 yıldır tutuklu bulunan Muhammed Mursi ile ilgili bir açıklama yayımladı. Çalışkan şunları kaydetti:

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Mısır zindanlarında yaklaşık 5 yıldır tutuklu bulunan Muhammed Mursi ile ilgili bir açıklama yayımladı. Çalışkan şunları kaydetti:

“Mısır’da Abdulfettah Sisi tarafından gerçekleştirilen darbe sonrası yönetim erkinden uzaklaştırılan Mücahid Muhammed Mursi’nin sağlık durumunun da oldukça kötü olduğu haberleri geliyor. Mısır’ı emperyalist ülkelerin oyuncağı haline getiren kaos dolu sürecin başlangıcının üzerinden beş yıl geçti. Mursi ve arkadaşları ağır şartlar altında direnmeye devam ederken İhvan-ı Müslimin hareketi de Sisi güçleri tarafından nefes dahi alamaz hale getirildi. Mursi’nin Filistin’i desteklemesi bu darbe hareketinin sebeplerinden biri oldu. Mursi, İslam Coğrafyasının kanayan yaralarına merhem olmak istiyordu. Sisi’ye ciddi ekonomik destek veren Körfez ülkelerinin başını Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan çekmişti. Ne acıdır ki, Mekke ve Medine’nin içinde bulunduğu Müslüman ülke Suudi Arabistan bu işin içindeydi. Mursi, İslam dünyasından destek göreceği yerde, ihanete uğradı. Biz bu sahnelerin benzerlerini yakın tarihte çok gördük. Mursi, zindanlarda şehit olmakla karşı karşıya… Tıbbi destek alabileceği bir yere sevk edilmesi kararı verildiği halde uygulanmıyor. Mursi’nin bir an önce en azından şartlarının iyileştirilmesi için girişimlerde bulunulmalıdır. Bu hususta hem devlet adamlarına hem de ilgili yapılara büyük görevler düşmektedir. Umarız, Mursi özgürlüğüne kavuşur ve adalet yerini bulur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.