ASKON iftar çadırı, bu yıl da yoğun katılımla doldu taştı…

0

ASKON Adana Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği ASKON İftar Çadırı, bu yıl da yoğun katılımla doldu taştı…

Ramazan ayı münasebetiyle hayır amaçlı kurulan iftar çadırının bu yıl birinci gününde üyeler de hazır bulundu. Günlük 1000 kişiye iftar yemeği verilen çadırda, Ramazan boyunca toplam 30.000 kişiye iftar yemeği veriliyor.

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, iftar çadırı ile ilgili açıklama yaptı, Çalışkan şunları kaydetti: “Resul-i Ekrem Efendimiz Sallallâhu Aleyhi Vesellem şöyle buyurmuştur:

“Kim bir Müslüman kardeşine iftar vakti yemek yedirirse, onun sevabı kadar da kendisine sevap yazılır. Yemek yedirdiği kimselerin sevabından da hiçbir şey eksilmez.”

(Tirmizî) Bu vesileyle Peygamberimizin öğüdünü referans alarak, Hastaneler kavşağı gibi kritik bir nokta da, tam da ihtiyaç sahiplerine yakın bir yerde bu faaliyetimizi sürdürüyoruz. Her sene tekrarladığımız  bu iftar çadırı sofrası bereketli oluyor, kalpler gönüller bir oluyor. Rabbimizin rızasını arıyoruz. Bunlar da vesile oluyor.

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Ramazan vesilesiyle insani ilişkilerin arttırılmasına çabalanması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: Sevdiklerimize dostlarımıza gitmeliyiz. Beraber iftar sofralarında oruçlarımızı açmalıyız ki rahmet olsun, mağfiret olsun, kurtuluş olsun, kaynaşmamıza vesile olsun. İnançlarımızı yaşadıkça huzur bulacağız. Toplumun ihtiyacı olan da işte budur.