“Bir milletin asıl gücü tankı, tüfeği, bıçağı değil imanlı ve inançlı gençliğidir”

0

Adana’da STK’lardan oluşan Milli İradeye Saygı Platformu tarafından İstasyon Meydanı’nda “Demokrası için Milli İradeye Saygı” mitingi yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mitingte Kur’an-ı Kerim okundu. Açılış konuşmasını Platform başkanı Şahin Bilgiç yaptı. 
Mitinge ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Askon Adana Şube Başkan Vekili İmam Gazali Hıradağı, Yönetim Kurulu üyeleri  ve üyeler katıldı. ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, halka hitaben bir konuşma yaptı. Çalışkan konuşmasında şunları söyledi:
“Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim
Saygıdeğer Adanalılar, Besmele ile başlıyoruz çünkü, ülkemizde ciddi manada şeytanlar dolaşıyor. İnşallah, Besmele çekerek bu şeytanların ülkemizi terketmesini bir an evvel arzu ediyorum. Değerli Adanalılar, bugün tekrar gördük ki, bir milletin asıl gücü tankı, tüfeği, bıçağı değil imanlı ve inançlı gençliğidir. Bugün bunlar tanklarla, uçaklarla üzerimize yürümeye çalıştılar. Ama imanlı ve inançlı gençlik tankların ve uçakların önüne yattı. Elhamdülillah bugün darbe önlenmiş oldu. Ben hepinize teşekkür ediyorum. Şunu söylemek istiyorum: İman varsa imkan vardır. Hepinize bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Bu olayda ve önceden şehit olanlar için geçmişlerin ruhuna el fatiha… “
Mitinge, ayrıca Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Şükrü Erdinç ve Tamer Dağlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Platform üyesi kuruluşların başkan, yönetici ve üyeleri katıldı.
Mitingte vatandaşlara ASKON tarafından Etli pilav dağıtıldı.