15 Temmuz 2016 darbe girişimi hakkındaki basın açıklaması:

0

Değerli Basın Mensupları,
Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor. Ortadoğu’da komşu ülkeler darmadağın… Bir yanda da ülkemize sıçrayan terör belası. Darbe girişiminde bulunanların silah kullanmaktan çekinmediği ve ne kadar tehlikeli oldukları ne yazık ki pek çok şehit verilerek halkımız tarafından 15 Temmuz gecesi anlaşılmıştır.

Bu örgütü halkımız atalarının yaptığı gibi Kuvay-ı Milliye ruhuyla hemen püskürtmüştür, “göğsünü siper” etmiştir… Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Netice itibariyle “Milletin”in dediği olmuştur. Burada bir zaferden söz edilecekse, bu zafer “Millet”in zaferidir. Hak mücadelesi veren, milli duygularla vatanını can siperane savunan yediden yetmişe herkesten Allah razı olsun… 15 Temmuz, Türkiye’nin Demokrasi bayramıdır.
Kurtuluş savaşı bitmedi. Devam ediyor. Kurtuluş savaşında yarım kalan hesaplaşma sürüyor. Dün Sevr planını dayatanlar, bugün, aynı planı ısıtıp ısıtıp önümüze sürüyorlar. Değişen tek şey, ateşe ellerini sokmuyorlar, maşalar kullanıyorlar. İslam ülkelerinde faaliyet gösteren bütün terör örgütleri, aslında bizi yemeyi kafasına koyan koca kafalıların birer maşası. İnanın kalplerinde zerre kadar iman yok, insaf yok, vicdan yok! 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsünde gördük: Meclisi bombalıyorlardı, halkın üzerine ateş açıyorlardı, Emniyet Müdürlüğü binalarını bombalayıp, polis polislerimizi şehit ediyorlardı, tankları vatandaşların üzerine sürüp paletlerin altında her şeyi ezip paramparça ediyorlardı. İşte bu güruh Irak, Suriye, Mısır’da yapılanları gölgede bırakırdı. Allah-u Teâlâ tuzaklarını başlarına geçirdi. Bize şer gibi gelende hayır, hayır gibi gelende şer olabilir. Temennim odur ki, ülkemiz bir daha bu ve benzeri girişimlerle karşı karşıya kalmaz, sonuçta kaybeden ülkemiz oluyor, kaybeden milletimiz oluyor.