Çalışkan: “İşkenceleri anlatmaya dilimiz varmıyor”

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan,Müslüman Kardeşler Rehberlik Konseyi Eski Başkanı Muhammed Mehdi Akif’in vefatı üzerine bir mesaj yayımladı. Çalışkan, mesajında Muhammed Mehdi Akif’in büyük işkencelere maruz kalmasına rağmen hiç bir zaman davasından vazgeçmediğini vurguladı. Çalışkan mesajında şunları söyledi:

“İhvanın eski Genel Mürşidi Muhammed Mehdi Akif rahmetullahi aleyh, Cenab-ı Allah’ın çağrısıyla ahirete intikal etmiştir. Tutulduğu zindandan Kasr el-Ayni Hastanesi’ne alınan Akif, burada şehit olmuştur. Büyük İslam alimi Seyyid Kutup ve Abdulkadir Udeh’in zindan arkadaşı da olan Muhammed Mehdi Akif, Ürdün Krallık Araştırmaları Merkezi’nin 2009’da yayınladığı raporunda, “İslam dünyasının en etkili 50 şahsiyetten 12’ncisi” olarak gösterilmişti. Merhum Eski Başbakan Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın da dava arkadaşı olan Muhammed Mehdi Akif’i rahmetle anıyoruz. Darbeci Mısır yönetiminin 2013’ten beri zindanda tuttuğu Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) eski Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Mehdi Akif, hapishanede çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi vermiştir. Zindanda “günlük işkence saatleri” gelince Allah’a sığınır, namazlarını asla terketmez ve davasına sımsıkı sarılırdı. Rutubetli, soğuk zindanlarda, susuz, aç ve daha nice ifade etmeye dilimizin varmadığı işkencelere maruz kalmıştır. Anadolu Gençlik Derneği tarafından her yıl kutlanan İstanbul’un Fethi’nin müdavimlerinden olan Muhammed Mehdi Akif’in hayatının gençlerimiz tarafından araştırılmasını istiyoruz. Böyle şahsiyetlerin davalarına olan bağlılıkları ve hayatlarındaki azim ve kararlılık gençlerimiz için örnek teşkil etmektedir.

Şehit Muhammed Mehdi Akif’in acılı ailesine Allah’tan sabır diliyoruz. Mekanı cennet olsun. 89 yaşında hayata veda eden, şehidimize Allah’tan rahmet ve mükafat olarak Adn cennetlerini vermesini diliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.