Çalışkan’dan Kandil Mesajı

0

 

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, “Regaip kandili, rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan üç aylara girildiğinin haberini veren, geçmişin muhasebesini yaparak iyilik, yardımlaşma ve dayanışma hislerimizin zirve yaptığı mübarek bir gecedir” dedi.

Kandil gecelerinin önemini vurgulayan Çalışkan, “Bu geceler, insanoğlu için belki bir daha ele geçirilemeyecek fırsat günleridir. Âlem-i İslam her zamankinden daha fazla birlik beraberliğe muhtaç olduğu zor günlerden geçmektedir. Ümmetin üzerine rahmetin sağanak sağanak yağdığı mübarek üç aylar içinde olmanın şuuruyla Rabbimizden affımızı ve birlik beraberliğimizin yeniden inşası için dualar etmeliyiz. Kandil gecesinde İslam beldelerinde baskı, zulüm ve şiddet altında olan kardeşlerimizin kurtuluşu için, en azından bu gecenin hatırına, dualarımızda onlara da yer vermeye gayret göstermeliyiz” dedi.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Adanalı hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin Regaip kandilini tebrik eder, bu mübarek geceyi hakkıyla idrak ederek birlik ve beraberliğe, barışa, sağlık ve huzura vesile olmasını dilerim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.