ASKON İhya Hareketi, projelerini açıklıyor.

0

Genel Kurul için çalışmaları hızla devam ettiren ASKON İhya Hareketi Lideri Adnan Danışman ve beraberindeki heyet, bir taraftan üyelerle iletişimi sıklaştırırken diğer taraftan şube ziyaretlerine devam ediyor.

Adana’da yapılan toplantıya ASKON Adana Şubesi, Gaziantep, Adıyaman, Mersin, Şanlıurfa, Tarsus şubelerinin Başkan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Görüşmeler de ASKON’un geleceğine ilişkin projelerinden bahseden genel başkan adayı Adnan Danışman, açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü:

“Kıymetli arkadaşlar, hepimizin çok iyi bildiği gibi, ASKON ülkemizin çok önemli kurumlarından biridir. Onu hak ettiği yere taşımak ve ülkemizin ekonomisinde olması gereken doğru yere götürmek için bu yola çıkmış bulunuyoruz.

ASKON İhya Hareketi, isminden de anlaşılacağı gibi önce kendi değerleri üzerine bir diriliş meydana getirecek, buna bağlı olarak, ülkemize de gereken katkıyı sunacaktır.

Bugün size sadece bir başlıktan bahsedeceğim, gelecek toplantılarda sizlerle yeni konuları görüşmeye devam edeceğiz.

Bugünkü konumuz, ASKON’ a kapsamlı bir “Endüstride Bölgesel Entegrasyon” vizyonu oluşturma projesidir.
Ülkemiz giderek, bilim üretme, teknoloji üretme ve organizasyon kabiliyeti açısından iyi noktalara gelmektedir.
Biz de sanayinin içinde olan işadamları ve işadamı örgütleri olarak, bu gidişi iyi değerlendirerek ülkemize ait bir endüstri organizasyonunu gerçekleştirebiliriz. Hammaddesinin, istihdamın, pazarın ve parasal imkânın en elverişli olduğu bölgemizi çok zarif bir şekilde değerlendirebiliriz.
Egemen güçlerin bölgede oluşturmaya çalıştığı kaosa karşı, barış ve ekonomik gelişim projeleri üretebiliriz.
Yeni dönemde ASKON’ da geliştireceğimiz en kritik içeriği olan projelerden birisi budur. Detaylarına ilişkin çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geç olmayacak bir zamanda bu projeyi hayata geçirebiliriz.
Son derece yüksek kapasitelere erişecek olan bu projeleri koordine etmek için kapsamlı bir merkez oluşturacağız.” Dedi.

ASKON İHYA HAREKETİ
BASIN BÜROSU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.