Çalışkan’dan Kurban Bayramı Tebrik Mesajı

0

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Kurban bayramı vesileyle tebrik mesajı yayınladı.

Bayramın manevi değerlerimize olan önemine vurgu yapan ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, “Manevi bir ferahlığa ihtiyaç duyduğumuz bir zaman diliminde bir kez daha mübarek Kurban bayramına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dayanışma ve kardeşlik gibi yüce değerleri içselleştirmek için bayramlar önemli fırsatlardır. Kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmanın getirdiği manevi güç birliğinin değerini bilmeliyiz. Böylesi kutsal günleri, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir yana bırakarak, kırılan kalpleri onarmak, yakınlarımızın ve büyüklerimizin hatırlarını sormak için değerlendirmeliyiz.”

Açıklamanın devamında, “Başta Ülkemiz olmak üzere Dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle bu Kurban bayramını alıştığımız Kurban bayramlarından farklı olarak, sosyal mesafeye uyarak, maskelerimizi takarak, gerekli hijyen ve tedbir kurallarını göz önünde bulundurmaya özen göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, sevgili Adanalı hemşerilerimizin, saygıdeğer üyelerimizin ve tüm İslam âleminin Kurban bayramlarını kutlar, başta ülkemiz olmak üzere tüm âlem-i İslam’a bereket, güzellik, sağlık, saadet ve eski günlerdeki güzellikleri getirmesini dilerim” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.