İyi Çalışın Çocuklar, Yarınları İnşa Edeceksiniz

0

Çalışkan, bizim eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimiz tarihimizde iz bırakmış öğretmenlerimizi örnek almalıdırlar, yaptıkları işin şuurunda olmalıdırlar.

ASKON Adana Şube Başkanı
Recep Çalışkan yeni eğitim-öğretim dönemi ile ilgili bir mesaj yayınladı. Çalışkan mesajında şunları kaydetti:

Yeni eğitim-öğretim döneminin tüm çocuklarımız ve gençlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Zor dönemlerden geçen ülkemizde, özellikle eğitim-öğretim alanında büyük dönüşümler yaşanmaktadır. Yavrularımızın ve gençlerimizin bu geçiş dönemini en az kayıpla atlatmasını temenni ediyorum. Bazı okullarımızda öğretmen açığı olacak, eğitim öğretim aksaklıkları ile karşılaşacağız. Bunun geçici bir dönem olduğunu hatırlatmak isterim. Bu günleri atlatacağız ve daha iyi bir eğitim sistemini hep birlikte kuracağız.

Hatırlatmakta fayda vardır ki bir zamanlar rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan şunları söylemişti: “Bizim eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimiz tarihimizde iz bırakmış öğretmenlerimizi örnek almalıdırlar, yaptıkları işin şuurunda olmalıdırlar. Yetiştirecekleri şuurlu nesiller ile insanlığı felakete sürükleyen ırkçı emperyalizmin ve işbirlikçilerinin insanlığı yok etme planlarını etkisiz hale getirmenin lokomotifi olmalıdırlar. Tarih de onları o zaman Yeni Bir Dünyayı kuran şuurlu nesilleri yetiştirmiş kahraman öğretmenler olarak kaydedecektir.”

Günümüzde yaşananlar bu cümlelerde adeta yıllar öncesinden özetlenmiştir. İnsanlığa yapılan bu saldırıları bir kez daha kınıyor, tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi aydınlık yarınlara taşıyacak eğitim-öğretim faaliyetlerinde uyanık, dinç ve diri olmaya davet ediyorum. İyi çalışın çocuklar, yarınları inşa edeceksiniz. Sevgi ve muhabbet dileklerimle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.