EHAD Adana Şube Başkanı SARMAN, ASKON Adana ofisini ziyaret etti.

0

Evrensel hafızlar Derneği EHAD Adana Şube Başkanı Emrullah Sarman ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Köse ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkanı ziyaret etti. Samimi bir ortamda geçen ziyarette Evrensel hafızlar Derneği EHAD Adana Şube Başkanı Emrullah Sarman dernek faaliyetleri hakkında Çalışkan a bilgiler verdi. Sarman, Dünya Hafızlar Haftası dolayısıyla bir program hazırlayan EHAD Adana Şubesinin 8 Nisan 2016 Saat 20.00 de gerçekleşecek Kur an ziyafeti ve Konferans programına ASKON üyelerini ve tüm Adanalıları davet etti.

Sarman, Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleşecek programa katılımın yoğun olmasının beklendiğini söyledi. ASKON Adana Şube Başkanı, aynı zamanda EHAD Adana Şubesinde de Denetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Recep Çalışkan, ziyaret ve davet dolayısıyla Sarman a teşekkürlerini iletti.

Program İl Kültür Müdürlüğü katkılarıyla Önce Ahlak ve Maneviyat projesi kapsamında gerçekleştirilecek. Seyhan İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Güller in konuşmacı olarak katılacağı konferansla birlikte çeşitli bölgelerden gelen hafızlar Kur an tilaveti de yapılacak.

Katılacak Hafızlar, Rıza Günay İstanbul Mimar Sinan Cami İmam Hatibi, Abdelkader Maussa Mısırlı Kurra Hafız, Muhammed Zakaria Mısırlı Kurra Hafız, Abdurrahman Baz İstanbul Büyük Çamlıca İmam Hatibi