Rahmet İkliminin Mağfiret Gecesi: Berat Kandili

0

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çalışkan mesajında şunları söyledi:

Rahmet ve mağfiret ikliminin mübarek gecelerinden birisidir Berat gecesi. İlahi rahmetin yayıldığı mağfiret gecesidir. Bizleri bu sıkıntılı günlerimizde bu mübarek geceye ulaştıran Rabbimize hamd ederiz.

Berat gecesini onbinlerce kardeşimizi kaybetmenin acısıyla, gönlümüz hüzünlü bir şekilde idrak edeceğiz. Hayatını kaybeden kardeşlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmetle anıyor, ülkemize başsağlığı diliyorum.

Berat gecesi; günahların, hataların farkına varıldığı bir muhasebe gecesidir. Bu gece muhasebemizi her zamankinden daha iyi yapmalıyız. Rabbimizin rızasına yakışmayan her türlü kötülükten berat etmek için büyük bir fırsat olan bu geceyi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Berat gecesi, Rabbimizin merhametine ve affediciliğine sığınma gecesidir. Peygamber Efendimiz (S.A.V) bir hadis-i şerifinde: Allah Teâlâ Şâban ayının on beşinci gecesi dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve Kelb kabilesi koyunlarının kılları sayısından daha fazla kişiyi bağışlar.” (Tirmizî, Savm, 39) buyurmaktadır. O halde bizler de bu gece en samimi dualarımızla Rabbimize yönelmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin Berat gecesini tebrik ediyor, depremde vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Bu mübarek gecenin başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam âlemine huzur, sağlık, birlik ve beraberlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.