Yeniden Dirilişin Adı: ÇANAKKALE Zaferi

0

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale zaferi, ecdadımızın; canından, malından, bütün varından vazgeçerek kazandığı şanlı zaferlerden bir tanesidir. Çanakkale, ​​zulmün ve küfrün her türlü imkân ve silahına karşın, iman dolu yüreklerin kıyâm ettiği, yeniden dirilişin kutlu adıdır.

Çanakkale, vatanı uğruna canından geçmeyi canına minnet sayan kınalı kuzuların, dünya durdukça unutulmayacak destanıdır.

Unutmamalıyız ki Çanakkale; Anadolu’nun her evinden, Rumelinin her bölgesinden, İslâm coğrafyasının her beldesinden gelen Mehmetçiğin; dünyaya ümmet şuurunu, kahramanlığı öğrettiği bir diriliş cephesidir.

Ecdadımız Çanakkale’de; türlü imkansızlıklarla, çağın en güçlü devletlerine karşı topyekûn bir direniş göstererek bizlere bu vatanı emanet etmişlerdir. Bugün bizlere düşen, emanetin ne denli kutlu olduğunu unutmayarak, 108 yıl önce Çanakkale’de şahlanan bu diriliş ruhunu diri tutarak gelecek nesillere aktarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferimizin 108. yılını kutluyorum. Kanlarıyla mukaddes bir destan yazan şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet ve şükranla anıyor, sözlerime de Merhum Mehmet Akif’in şu dizeleriyle son vermek istiyorum.”

O demir çenberi göğsünde kırıp parçaladın;

Sen ki, ruhunla beraber gezer ecrâmı adın;

Sen ki, a’sâra gömülsen taşacaksın… Heyhât!

Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.