Şehadetin Mübarek Olsun Şehit Muhammed Mursi

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Mısır zindanlarında 2357 gündür direniş destanı sürdüren Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ nin mahkeme salonunda şehadete yürümesi ile ilgili bir açıklama yayımladı. Çalışkan şunları kaydetti:

2357 gündür Mısır zindanlarındaki direniş destanını sürdüren Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, mahkeme salonunda şehadete yürüdü. Mısır’da seçimlerle işbaşına gelen ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi, göstermiş olduğu dik duruşla Müslümanların gurur kaynağı oldu. Özelde Mısır ve Filistin geneldeyse İslam coğrafyasına umut olmanın bedelini görevden uzaklaştırılarak ödedi. Mursi ve arkadaşları ağır şartlar altında direnmeye devam ederken İhvan-ı Müslimin hareketi de Sisi güçleri tarafından nefes dahi alamaz hale getirildi. Dış güçlerin de desteğiyle Abdulffetah es-Sisi tarafından yönetim erkinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi görevde kaldığı süre boyunca Mısır halkının yanı sıra Filistin halkı için de umut olmuştu. Şehadetin Mübarek Olsun Güzel İnsan…

Mursi’nin Filistin’i desteklemesi bu darbe hareketinin sebeplerinden biri oldu. Mursi, İslam Coğrafyasının kanayan yaralarına merhem olmak istiyordu. Sisi’ye ciddi ekonomik destek veren Körfez ülkelerinin başını Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan çekmişti. Ne acıdır ki, Mekke ve Medine’nin içinde bulunduğu Müslüman ülke Suudi Arabistan bu işin içindeydi. Mursi, İslam dünyasından destek göreceği yerde, ihanete uğradı. Biz bu sahnelerin benzerlerini yakın tarihte çok gördük.

İlginçtir ki sürekli demokrasi, insan hakları ve özgürlük diyen Batı, Mısır’da yapılan darbeye ve bir gün sonra da seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin tutuklanmasına sessiz kaldı. Batı, bu idamlar ve tutuklamalar karşısında bırakın tepki göstermeyi bilakis teşvik edici olmuştur. Küresel sistem kontrolünde tutmak istediği ülkelerde toplumun farklı kesimlerini birbirine düşürmeyi, düşmanlık oluşturmayı, telafisi çok zor acılar yaşatmayı bir strateji olarak uygulamaktadır. Bu tuzağın farkında olmak, bu oyuna gelmemek, sabırla haktan ve adaletten yana olmak büyük bedeller gerektirmektedir. Her türlü olumsuz şartlarda ve sıkıntılı süreçte dahi hakkı hak bilip haktan yana olarak yaşamak ve ölmek insan için en şerefli lütuftur. Biz merhum Muhammed Mursi’nin Cenabı Hakkın lütfuna mazhar olduğuna inanıyoruz. Cenabı Allah’tan rahmet dilerken, başta ailesine, Müslüman kardeşler teşkilatına, İslam Alemine sabırlar diliyorum.  Cenabı Allah, hepimizi hakkı üstün tutarak yaşayanlardan ve bu şekilde kendisine kavuşanlardan eylesin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.