Vali Demirtaş, Adana Ekonomi Platfromu’nun konuğu oldu.

0

Adana Ekonomi Platformu toplantısı, ASKON Adana Başkanı Recep Çalışkan’ın ev sahipliğinde Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleşti.
Adana Ekonomi Platformu dönem Başkanı Burhan Kavak, Vali Demirtaş’a platformun oluşumu hakkında bilgilendirme de bulunarak neden ve nasıl kurulduğu hakkında bilgiler verdi.
Adana’nın faydasına olacak konularda ortak ve daha güçlü bir ses olmak ve kamuoyunda etki oluşturmak için birliktelik oluştuğunu dile getiren Adana Ekonomi Platformu dönem Başkanı Burhan Kavak, belirli aralıklarla farklı STK’ların ev sahipliğinde farklı konuklarla toplantılar düzenlediklerini söyledi ve Vali Demirtaş’a bu toplantıya katılımıyla destek verdiği için teşekkür etti.
ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez; Adana’daki mania sorununa değindi bu konunun çok önemli olduğunu ve çözümü için dosya hazırladıklarını söyledi.
AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu; Adana da yapılan büyük projelere Adana’da bir çok firma teklif verdiğini belirterek, ihalelere daha fazla firmaların girebilmesi için düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.
AYAMDER Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş ise, “İnsanlar gittikleri ülkede oraya ait olan yapıtların önünde hatıra fotoğrafı çekiliyor ve şehrin tanıtımını yapıyor bu nedenle insanların ilgisini çekecek bölgesine katma değer sağlayacak binalar inşaa etmeliyiz. Adana olarak şuanda bütün hazırlıklarımız tamam sadece tetiklenmeli dedi.
ÇUGİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ise, “Şehrin girişinin düzenlenmesi gerektiğini insanları Adana’yı şehrin girişine göre değerlendirmektedir. Ayrıca Adana otoban girişindeki HGS-OGS sisteminin hatalı yapıldığını bu nedenle ağır yük araçlarının gişelerde keskin şerit değiştirdiğini ve kazalara neden olabileceğini ve acilen düzenlenmesi gerektiğini söyledi.
Vali Mahmut Demirtaş da, böyle bir toplantıda olmaktan memnun olduğu ve bu oluşumun oldukça faydalı olabileceğini söyledi.
Adana’da kentsel dönüşümün önemine değinen Vali Demirtaş, kentsel dönüşümün bir çok sorunu birlikte ortadan kaldırabileceğini, Güney Adana’yı dönüştürmeden Adana’nın ilerlemeyeceğini bu nedenle güney tarafa özel ilgi gösterilmesi gerektiğini dile getirdi.
Vali Demirtaş, Adana’da üreticilerin ve satıcılar belirli bir yeri olmadığına işaret ederek, bu nedenle karmaşa olduğunu, acilen kümelenme çalışmalarının yapılması gerektiğini ifade etti ve ev sahipliği yapan ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan ve diğer katılımcılara teşekkür etti. Toplantı hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.