Abdulkadir Konukoğlu, ASKON Adana ofisini ziyaret etti.

0

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu Askon Adana Şubesi nin Tecrübe Aktarımı toplantısına katıldı.

Toplantıda Adana Valisi Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü ve ASKON Adana Şubesi Kurucu Üyesi Süleyman Çalışkan, ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan ın konuğu oldular. Toplantıda ASKON yönetim kurulu, üyeler ve çeşitli sektörlerden iş adamları da hazır bulundu.

Askon Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Misafirlerini selamlayan Çalışkan, konuşmasına şehitler için dua ederek başladı. Misafirlere katılımları için teşekkür etti.

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, konuşmasına şehitlerin ailelerine taziye dileklerini ileterek başladı. Abdulkadir Konukoğlu, konuşmasında usta, çırak ilişkisinin hayattaki başarılarına olan katkılarından söz etti. Erken yaşta evlendiğini söyleyen Konukoğlu, hayatının her bir kademesinden çıkarılacak dersler olduğunu söyledi. Kendi hayatındaki tecrübelerden kesitler aktaran Konukoğlu profesyonelleşmenin Türk Sanayicisi için ne anlama geldiğini ASKON üyelerine anlattı. Sanko Holding hakkında güncel bilgiler de veren Konukoğlu şunları söyledi. Sanko nun genel durumuna baktığımız zaman Sanko yaklaşık 2,5 Milyar dolar cirosu olan, 500, 600 Milyon Dolar seviyesinde 103, 109 ülkeye ihracatı yapan bir holdingtir. 15, 18 ülkede temsilcilikleri, fiilen büroları bulunmaktadır. Genellikle tekstil ürünleri satılmaktadır. Sanko Holding 12 Sektörde iş yapıyor. Tekstilde 1300 dokuma tezgahında 14000 kişi çalışıyor. Üniversiteli gençlerin kendisine en çok sorduğu bir soruyu da yanıtlayan Abdulkadir Konukoğlu sözlerini şöyle sürdürdü. Zengin olmaya gelince, talebeler bunu soruyor. Diyorlar ki nasıl zengin oldunuz. Arkadaşlar, zengin olmanın iki yolu var, Birincisi Cenabı Allah isteyecek, ikincisi çok çalışacaksınız. Üçüncü olarak zekatınızı, hayrınızı vereceksiniz. Bir pasta düşünün, pastaya siz kabartma tozu atmazsanız o pasta kabarmaz. Basık kalır. Ama kabartma tozu attığınız zaman pasta kabarır, çok da güzel bir pasta olur. Siz paranızı paylaşmazsanız, yüzde iki buçuk zekatınızı vermezseniz, ki hele bu zekat konusu var ya, çok gerideyiz arkadaşlar. Hayrını verdiğiniz zaman, zekatını verdiğiniz zaman Cenabı Allah onu artırıyor. Zenginliğin sırrı bu. Biz ne zaman bir yere büyük bir hayır yapsak, arkasından işimiz açılır. Ben bunu çok denedim.

Toplantı sonunda ASKON Kurucu Üyesi Süleyman Çalışkan, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğluna günün anısına Tablo hediye etti.