Anadolu Gençlik Derneği MGV Adana Şube Başkanı Abdülaziz Kıranşal ASKON Adana Şubesinde İsrailoğulları, Yahudilik, BOP, Filistin ve Kudüs konularında ASKON üyelerine bir sunum yaptı.

0

Anadolu Gençlik Derneği MGV Adana Şube Başkanı Abdülaziz Kıranşal ASKON Adana Şubesinde İsrailoğulları, Yahudilik, BOP, Filistin ve Kudüs konularında ASKON üyelerine bir sunum yaptı. Program Bayram Genç’ in okuduğu Kuranı Kerim tilavetiyle başladı

Programın açılış konuşmasını ASKON Adana Şube Başkanı ve AGD Danışma Kurulu Başkanı Recep Çalışkan yaptı. Çalışkan konuşmasında: “ Kudüs için Türkiye’nin elbette yapması gerekenler var. Bunları devletimiz kudreti nispetinde yapacaktır” derken, “Bize düşen, saflarımızı sıklaştırmaktır. Kur’an okumak, Peygamber’in (SAV) hayatını, sahabeyi, ilmi öğrenmektir.” ifadelerini kullandı. AGD MGV Adana Şube Başkanı Abdülaziz Kıranşal ise yaptığı konuşmada tarihsel süreci değerlendirerek, Hz. Davut’tan Babil dönemine, Büyük İskender’den Endülüs Emevileri’ne kadarki süreci kronolojik olarak anlattı. Yahudilerin sıklıkla dile getirdiği “Arz-ı Mevud” hayalini de anlatan Kıranşal, İsviçre Basel Yahudi Kongresinde alınan kararların yansımalarını aktardı. Kıranşal, BOP Güncellemesi başlığıyla  ABD Kongresinin 1957’de kabul ettiği Ortadoğu’da Barış ve İstikrarı Koruma başlığını taşıyan ve Eisenhower Doktrini hakkında da bilgiler verdi. Filistin topraklarının gün geçtikçe İsrail tarafından işgal edildiğini vurgulayan Kıranşal, Kudüs’ün dünü ve bugünü hakkında da bilgiler verdi. Sunumun sonuç bölümünde çözüm önerileri de sunan Abdülaziz Kıranşal, AB karşısında İslam Birliği kurulması gerektiğini ifade etti. Pek çok kurumun alternatifi olarak İslami kurumların kurulması gerektiğini söyleyen Kıranşal, “sinema ve dizi sektörünün de “İslami” hale gelmesi gerekir” dedi. Program sonunda Abdülaziz Kıranşal”a günün anısına tablo takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.