Askon Adana Bülten – Haziran 2013

0

Kıymetli Dostlar, Bültenimizin ikinci sayısıyla yine sizlerleyiz. Her ay ASKON Adana Şubemizin gündemini bu bülten aracılığıyla sizlerle paylaşıyoruz. Bültenin hazırlanması sırasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Özenle hazırlanan bültenimizi beğeniyle okuyacağınızı umuyorum.

Bu ay, ülke gündeminde PKK’nın silah bırakması, Reyhanlı saldırısı ve alkol yasağı vardı. PKK’nın silah bırakması ve çözüm süreci ile ilgili yaşanan gelişmeler sevindirici olmakla birlikte temkinli olunması gerektiğini düşünüyoruz. Reyhanlı saldırıları ise henüz tam olarak anlaşılamadı. Burada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralananlara da geçmiş olsun diyoruz. Umarız böyle bir patlama bir daha yaşanmaz ve yok yere insanlarımızı kaybetmeyiz. Alkol yasağı ile ilgili olarak da gelişmelerden memnuniyet duyduğumuzu ifade edebiliriz. İnşallah daha güzel uygulamalar gerçekleşir ve kötülüklerin anası olan alkollü içecekler hayatımızdan tümüyle çıkar.

ASKON Adana Şubemizin gündeminde Gelir İdaresi Başkanı Serdar AKSOY ile yaptığımız röportaj, Finlandiya Fahri Konsolosu Hüseyin Nuri Çomu Beyefendiyi ziyaretimiz, anneler günü dolayısıyla yayınladığımız mesaj ve futbol turnuvamız var. Mayıs ayının anneler günü ile özdeşleşmiş olması dolayısıyla anneler gününde bir basın açıklaması yaptık. Burada ailenin toplumun temel yapı taşı olduğunu ve annenin de ailenin çekirdeği olduğunu vurguladık. Aile konusunun ülkemizde çok ihmal edildiğini düşünüyoruz.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın son zamanlarda aile konusundaki atılımlarını da yakından takip ediyoruz.  Ancak ‘anne’ ve ‘aile’ye daha fazla önem vermemiz gerektiğini düşünüyoruz. Annelerimizin çalışmasına karşıyız. Kadınlarımız evlerinde çocukların eğitimi ile ilgilenmelidirler. Ülkemizi parçalamak ve güçsüz kılmak isteyen şer güçler, neslimizi ifsat edebilmek için kadının yani anne adayının metalaştırılması yönünde büyük gayret sarf etmektedirler. Bu çabalar temelde ‘anne ‘nin asli ruhundan koparılması yönündedir. Anne, merhametli, seven, fedakar, sabreden ve iyilik yapmayı, edepli olmayı temsil edendir. Bu özellikleri ile bir anne, hayırlı evlatlar yetiştirerek milletleri şekillendirir. Anneyi kaybedersek, milleti kaybederiz. Buna çok dikkat etmeliyiz!

Bir sonraki sayımızda tekrar birlikte olmak dileğiyle…