Askon Adana Bülten – Ocak-Şubat-Mart 2016

0

Merhaba kıymetli ASKON dostları, Mübarek üç aylara kavuşmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşamaya başladığımız bu günlerde, bültenimizin yeni bir sayısıyla daha sizlerleyiz. Takvim yaprakları ve dışarıdaki hava her ne kadar baharı müjdelese de, dünyanın karanlık ve acı yüzü ne yazık ki peşimizi bırakmıyor.

Yazılarımı takip eden dostlarımız bilir; İslam coğrafyasında yaşanan acılara, Müslümanların yaşadığı tüm zulüm ve zorluklara bu sayfalarda defalarca değindik ve maalesef değinmeye de devam ediyoruz. Üstelik bu defa olan biten her şey daha yakınımızda, yanı başımızda. Artık bombalar kentlerimizde, sokaklarımızda patlıyor; en yakınlarımızın acısını, en derinlerde yaşıyoruz. Ankara ve İstanbul’da yaşanan terör saldırılarında maalesef çok canlar kaybettik; hepsine Cenab-ı Hak’tan rahmet, geride bıraktıkları acılı ailelerine de sabırlar diliyor ve bu sayfalarda böyle satırlara bir kere daha yer vermemeyi, yüce Rabbimden niyaz ediyorum.
Dernek olarak üyelerimize daha faydalı ve üretken olmak adına faaliyetlerimize de hız kesmeden devam ediyoruz. Adana’yı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Fatmagül Demet Sarı’yı derneğimizde misafir etmenin onur ve mutluluğunu yaşadık.
Tecrübeli ve alanında başarılı olmuş sanayici ve işadamlarının, mesleki deneyimlerini üyelerimizle paylaştıkları “Tecrübe Aktarımı” programlarımızı da gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İlk programımızı Gaziantep’ten Türkiye’ye açılan Sanko Holding’in Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ile gerçekleştirdik. Sayın Konukoğlu’nun iş hayatıyla ilgili engin tecrübelerini paylaştığı programa Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü, üyelerimiz ve işadamları katıldı. Bir diğer “Tecrübe Aktarımı” programımızı ise Kıvanç Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ile gerçekleştirdik. Kıvanç, iş hayatındaki tecrübelerinden kesitler sunduğu konuşmasında, çok çalışmanın, kaliteli iş yapmanın ve iş hayatında dürüstlüğün önemini vurguladı. Program sonunda, aynı zamanda derneğimizin üyesi de olan Zeki Kıvanç; derneğimize yeni katılan üyelerimize rozetlerini taktı.
Ocak ayında “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla gazetecilerimizle bir araya geldik. Düzenlediğimiz yemekte, gazetecilik mesleğinin şartlarının iyileştirilmesiyle ilgili görüş alışverişinde bulunduk ve gücümüz yettiğinca onlara elimizden gelen desteği sunacağımızın altını çizdik.
Dernek faaliyetlerimiz çerçevesinde, üyelerimizle kaynaşmayı sağlamak amacıyla Şanlıurfa’ya kültür gezisi düzenledik. Şehrin önemli tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ettik. Şanlıurfa ziyaretimiz sırasında, ASKON Şanlıurfa Şubesi’ni de ziyaret ederek, Başkan Orhan Şahin ile sohbet ettik.
Dernek olarak gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizi de sürdürdük. Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Ali Osman Ateş, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Sayın Aykut Gül, Saadet Partisi Adana İl Başkanı Sayın Mustafa Gözütok’u makamlarında ziyaret ettik. Eski Adana Valisi Sayın Hüseyin Avni Coş’u da, vali olarak atandığı Sakarya’ya giderek, makamında ziyaret ettik.
Üyelerimiz için hazırlamış olduğumuz ve üyelik belgelerini içinde barındıran üyelik kitimizi, üyelerimize takdim etmeye de başladık. Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte üyelerimizi ziyaret ederek, hem kitlerini takdim ettik; hem de derneğimize ve ülkemize sağladıkları katkılardan dolayı teşekkürlerimizi sunduk.
Bir sonraki sayımızda görüşene dek saygı ve sevgiyle kalın.

Selam dua ile…