Askon Adana Şube Başkanı Çalışkan, “Şuurlu nesiller ancak şuurlu öğretmenlerin elinde yetişebilir…”

0

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, geleceğimizin en büyük teminatının gençler olduğunu belirterek, imanlı, inançlı ve donanımlı bir gençliğin yetişmesi konusunda en büyük görev ve sorumluluğun öğretmenlerde olduğunu vurguladı.

Çalışkan mesajında, “Talim ve terbiye, insanlık için hayati derecede önemlidir. Talim ve terbiyenin gayesi insan yetiştirmektir. Öğretmenlerimiz çocuklarımızın hem rehberi hem de rol modelleridir. Biz çocuklarımıza Rabbimizi tanıtmak ve dinimizin gereklerini öncelikle öğretmek zorundayız. İlk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensubu olan bizler, doğruyu, güzeli, iyiyi öğretmek için var gücümüzle çalışmalıyız ki, kaybedenlerden olmayalım” dedi.

ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan, şuurlu nesiller ancak şuurlu öğretmenlerin elinde yetişebilir. Öğretmen Kur’an ve sünnet hamuruyla yoğrulursa, talebesini de aynı hamurla yoğurur. Kur’an ve sünnet ile yoğurulan nesillerden ise hayırlı evlatlar, hayırlı nesiller meydana gelir. Hayırlı nesillerde huzurlu toplumları oluşturur. Huzurlu toplumda ise, kavga, zulüm ve kötülük yerine, barış, adalet ve iyilik hakim olur. Kurtuluş istiyorsak sımsıkı İslam’a sarılmalıyız” diye konuşurken, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, başarılar diledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.