Tamer Dağlı: “Türkiye’nin tek bir sorunu var”

0

ASKON Adana Şubesi’nde gündemi değerlendiren Adana Milletvekili Tamer Dağlı, “Türkiye’nin tek bir sorunu var, Türkiye millet iradesiyle mi yönetilecek yoksa derin devlet ile mi? İşte bu Türkiye’nin tek önemli sorunudur.” dedi.

Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde AK Parti Adana milletvekili olarak meclise giren ve halen bu görevini sürdüren Tamer Dağlı, ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan’ın davetlisi olarak geldiği ASKON Adana Şubesi’nde ASKON üyelerine güncel konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Program Hafız Bayram Genç’in Kur’an Tilaveti le başladı. ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan açılış konuşması yaptı. “Gündemin, algı oluşturmaya yönelik tüm haberlerini elekten geçirerek, haberi getirenin “kim” olduğuna dikkat ederek daima uyanık bir zihinle meselelere bakmalıyız” diyen Çalışkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Aksi takdirde, kitleler halinde uçuruma sürüklenmek söz konusu olabilir. Naçizane, nefsime ve neslimize tavsiyem, gündemi anlık olarak takip etmenin yanında geriye dönük olarak da “oku”maya çalışmaktır.” Adana Milletvekili Tamer Dağlı ise şunları söyledi: “Son günlerde hem sosyal medyada hem de basında sürekli yeni senaryolar üretiliyor biz de bu senaryoları takip ediyoruz. Türkiye’nin tek bir sorunu var. Türkiye millet iradesiyle mi yönetilecek yoksa derin devlet ile mi? Bir referandum yaptık, halkımız “bu sıkıntıları bir daha yaşamak istemiyoruz” dedi. Geriye doğru ihtilal, e muhtıra 28 şubat gibi süreçlere baktığımızda millet iradesini yok etme amaçları vardı. 15 Temmuz’a baktığımızda ise ülkeyi ele geçirme, işgal gibi niyetlerin olduğu görülüyor. Bu darbe değil, işgal girişimidir. Hem Cumhurbaşkanımız, hem sivil toplum kuruluşları hem de milletin girişimleri ile başarılı olamadılar. Son günlerde yaşadığımız olaylar da 25 Aralık, 28 Şubat gibi bir süreç… Biz İran’la ticaret yapabiliriz. Bunda bir sıkıntı yok. Ama bunun geri planı hakkında soru işaretleri var… Ticaretimizde bir sıkıntı yok. Ellerinde bir belge yok. Kılıçdaroğlu’nun elindeki belgelerin de aslı astarı yok. Yeni bir 17-25 Aralık yaratmak, hükümete güvensizlik ortamı oluşturmak için algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Gezi olayları gibi olaylar çıkmasını istediler. Halkın galeyana getirilmesi istendi. Rıza Sarraf olayı da 17-25 Aralık olayı da hep bu minvalde hadiselerdir. 16 Nisan’daki yeni hükümet modelini uygulamaya geçmeden buna engel olmak istiyorlar, bu ülkede iç karışıklık yaratmak istiyorlar.
Program sonunda Recep Çalışkan, Tamer Dağlı’ya plaket takdim etti. Programda ayrıca Oğuz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Uçurum’a, Kayalar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kaya’ya ve Medeni Baskül Yönetim Kurulu Başkanı İ̇lker Medeni’ ye ASKON plaketleri Tamer Dağlı tarafından takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.