ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Cizre’de şehit olan ve yaralanan polislerimiz için ve Cerablus’ta yaşananlarla ilgili bir mesaj yayınladı. Mesajında Çalışkan şunları söyledi:

0

“Şırnak’ın Cizre ilçesinde polis kontrol noktasına gerçekleştirilen intihar saldırısı sonucunda yetkililerin açıklamasına göre 11 polisimiz şehit olmuş, 78 kişi de yaralanmıştır.

Gerek Polis kontrol noktasına bomba yüklü kamyonla saldıran teröristler gerekse de onlara emir verenler amaçlarına asla ulaşamayacaktır. 15 Temmuz’da halkımız nasıl bir millet olduğumuzu tüm dünyaya göstermiştir. Şehit olmayı şeref sayan bir millet bu saldırılardan asla yılmaz, korkuya kapılmaz. Teröristler hezimete uğrayacaklardır. Saldırıların hepsi alçakça huzurumuzu bozmaya yöneliktir. Sadece birer maşa olan bu örgütlerle mücadelemiz sonuna kadar sürecektir. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Cerablus’ta verilen mücadele de Türkiye kararlılığını ortaya koyarak sınır ötesi mücadeleye başlamıştır. DAEŞ’in bölgeden temizlenmesi için ordumuz Cerablus’a girmiş ve biiznillah o bölgeyi Özgür Suriye Ordusu’na teslim etmiştir. Bu bölge DAEŞ’in batıya açılan kapısı olduğu için önemlidir. Yakın zamanda Menbiç’i kaybeden DAEŞ gücünün önemli bir kısmını Cerablus’a yığmıştı. Buranın DAEŞ’ten temizlenmesi ile örgüt ağır bir darbe almış oldu. Bu hem Türkiye’yi hem de dünyayı rahatlatacak bir hamledir. Bu bakımdan önemlidir. Ordumuzu bu başarısından dolayı kutluyorum. Allah yardımcıları olsun.