ASKON Adana’dan Günde 1000 Kişiye İftar Yemeği

0

ASKON Adana Şubesi Üyeleri ve Adanalı iş adamları Ramazan Ayı’nda kurulacak iftar çadırında günde 1000 kişiye iftar yemeği verecek.

6 Mayıs 2019 Pazartesi günü ilk oruçlar tutulacak. Adanalılar, Hastaneler Kavşağı olarak anılan yerde kurulacak ASKON İftar Çadırı’nda oruçlarını açacak. İftar Çadırında aynı anda 1000 kişiye iftar yemeği verilecek. Her yıl geleneksel olarak hazırlanan ASKON İftar Çadırında bu yıl da Ramazan boyunca toplam 30000 kişiye iftar yemeği verilecek.

ASKON Adana Şube Başkan Vekili ve Organizasyon Komite Başkanı İmam Gazali Hıradağı, Ramazan ayının bereket ve sabır ayı olduğunu dile getirerek şunları söyledi: “ Yağmurlar nasıl havadaki tozları temizliyorsa, Ramazan da kalplerin kirini öyle temizler. Bu mübarek ayda yapılacak dua ve ibadetler, kalplerin temizlenmesi adına önemli bir fırsattır. Bir yıl boyunca çeşitli meşgalelerle bedenen ve ruhen meşgul olan insan, Ramazan’da arınarak günahlardan kurtulur. İsteyen herkes için tövbe kapısı sonuna kadar açıktır. Allah’a (cc) kulluk görevini yerine getirmek isteyenler için Ramazan, dolu dolu ibadetler içeren bir aydır.”

Hiradağı, “Rahman’a (cc) yönelmek için kapı arayanların kapısıdır Ramazan” ifadelerini kullandı. ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan da İftar Çadırına desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederek, “Tüm kardeşlerimizi İftar Çadırımızda buluşmaya davet ediyorum. Kardeşliğin pekişeceği, ekmeğin paylaşılacağı bu sofralarda bir araya gelelim, kucaklaşalım, manevi atmosferden hep beraber istifade edelim.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.