ASKON Adana’da İŞKUR Teşvikleri Toplantısı

0

ASKON Adana Şubesi “İşkur Teşvikleri” konulu bir seminere ev sahipliği yaptı. Adana Çalışma ve İşkur Müdürü Ahmet Karaveli’nin de katıldığı toplantı, ASKON üyeleri ve işadamlarına yönelik olarak gerçekleştirildi.

Açılışta Kur’an-ı Kerim tilavetini Hüseyin Delikoca yaptı. ASKON tanıtım filminin sunulmasının ardından ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan bir konuşma yaptı. Çalışkan şunları söyledi: “ Ülkemiz, zor bir dönemden geçiyor. Sanayicimiz, üreticimiz bu süreçte nasıl koruma altına alınabilir, nasıl daha iyi yerlere gelebilir düşüncesini taşıyan herkes taşın altına elini koymalı ve somut çözümler üretebilmelidir. Bizler, bir işadamları derneği olarak üzerimize düşen görevleri biliyor ve üyelerimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Yaptığımız ve yapmaya devam edeceğimiz bu çalışmalarla, işveren dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Güzide kurumlarımızdan İşkur’un teşvikleri hakkında bilgiler aktaracak olan saygıdeğer yetkililerimize tekrar teşekkür ediyorum.” ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan’ın ardından Adana Çalışma ve İşkur Müdürü Ahmet Karaveli’nin öz geçmişi okundu ve Karaveli kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Karaveli misafirperverliklerinden dolayı ASKON Adana Şubesi Yönetimine teşekkürlerini sunarak başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Adana Çalışma ve İş Kurumu olarak sizlerin milli bir sorumluluk bilinciyle yürüttüğünüz iş hayatınızda üretim ve istihdama yönelik her türlü hamlenizde destekler sunmaktayız. Desteklerimizin temel kapsamı işçi maliyetlerinizi düşürmek, nitelikli işgücü talebinize olumlu yanıt verebilmektir. Teşviklerimiz başarıya ulaşmak için kullanacağımız temel argümanlarımızdır. Sizlerin devletin sunduğu bu teşviklerden de yararlanarak, daha fazla istihdam daha fazla üretim düsturu içerisinde, ülkemizin içinde yer aldığı bu sıkıntılı süreçte milli birliğimizin temel taşları olacağınıza inanıyorum”

Daha sonra kurum uzmanları İşkur Teşvikleri hakkında işadamlarını bilgilendirdi. Program sonunda ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Adana Çalışma ve İşkur İl Müdürü Ahmet Karaveli’ye günün anısına kahve fincanı hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.