ASKON Başkanı Çalışkan’dan Polis Haftası Mesajı

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Polis Teşkilatının kuruluşunun 177. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çalışkan mesajında şunları söyledi: “177 yıllık bilgi ve tecrübesiyle Polis Teşkilatı, 1845’ten günümüze canla başla çalışarak görevini fedakarca sürdürmektedir.

Bizlerin huzur içerisinde yaşaması, can ve mal güvenliğimizin temini için gece gündüz demeden, zorlu şartlar altında görevlerini yerine getiren Polis Teşkilatımızın gayreti takdire şayandır. Polis teşkilatımızın bu özverili, gayretli çalışması herkese örnek teşkil etmektedir.

Polis Teşkilatımız kendilerine verilen yasal görevlerini yerine getirmenin yanında vatandaşlarımızın her daim yanında olmuştur. Gerek Koranavirüs salgını döneminde Vefa Sosyal Destek grubunun içerisinde yer alarak yardıma muhtaç insanlarımızın ihtiyaçlarını gidermiş, gerek üniversite sınavına geç kalan öğrencilerimizi okullarına yetiştirmiştir.

Yardıma ihtiyacı olanların imdadına yetişen, kendi sağlığını düşünmeden gece gündüz koşturan, milletimizin gönlünde hepsi birer kahraman olan fedakâr polislerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Polis Teşkilatımızın Polis Haftasını kutluyor, görevi başında şehit düşen güvenlik mensuplarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize ve görevleri başında bulunan fedakar polislerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.