ASKON Başkanı Recep ÇALIŞKAN, Miraç Kandili Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

0

ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan, Miraç Kandili ile ilgili yayınladığı mesajda, “İçinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Miraç Kandili, Allah’a yakınlaşma, dua etme, ibadet etme gibi en temel dini vecibelerin doruğa çıktığı zamanlardır. Miraç gecesi bizzat Peygamber Efendimiz (sav)’in ötelerden, manevi hediyeler getirdiği gecedir. Öyleyse bu geceyi en iyi şekilde değerlendirmeli, gecenin güzelliklerinden istifade edebilmeliyiz” dedi.

İslam âleminin içinde bulunduğu durumdan kurtuluşu için kandil gecelerinin fırsat olduğunu belirten Çalışkan, Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük depremde toplam 10 ilimiz büyük bir yıkıma uğramıştır. Yaşanan depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Bu geceleri fırsat bilerek dualarımızda İslam beldelerinde ki tüm kardeşlerimiz için dua etmeliyiz. Bu mübarek gecenin, milletimizin ve ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtuluşuna vesile olmasını niyaz ediyorum.

Bugün, ruhlarımızın yükselmesine yol açmak için ibadetlerimizi arttırmalıyız. Bolca ibadet etmeli ve ahlakımızı geliştirmek için alıştırmalar yapmalıyız. Daha çok “teşekkür” etmeli, daha çok “üstü kalsın” demeli, daha çok “Allah razı olsun” dedirtmeliyiz. Hz. Peygamber’in, önce çevresinden başlayarak sonra kavmine, daha sonra ülkesine ve tüm dünyaya ulaştırdığı mübarek kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yüce makamından asla indirmeden, hayatlarımıza indirmeliyiz. Peygamber (SAV)’in örnek hayatından kendimize pay çıkararak, daha “sabırlı”, daha “hoşgörülü”, daha “nazik”, daha “fedakar” ve daha “cömert” olmalıyız. Bu güzel gün sebebiyle, sadakalarımızı maddi manevi arttırmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimizin Miraç Kandil’ini tebrik ediyor, bir kez daha yaşanan depremlerde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Millet olarak bu zor günleri de aşacağımıza inancım tam. Allah hepimizin yardımcısı olsun, tekrardan milletimize başsağlığı diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.